Aktualności

Jakich materiałów użyć do pakowania dużych paczek?

jakich materialow uzyc do pakowania duzych paczek

W czasie pandemii zdecydowanie wzrósł odsetek sprzedaży realizowanej online. Niebagatelną kwestią w przypadku tego typu usługi jest odpowiednie zapakowanie wysyłanej paczki – szczególnie, jeśli ma ona większe gabaryty. Jak odpowiednio zapakować dużą paczkę?

Pakowanie paczek

 Wnętrze paczki łatwo zabezpieczyć można folią bąbelkową, papierem czy chipsami styropianowymi. Często zapominamy jednak o tym, jak ważna jest jej ochrona z zewnątrz. Szczególnie istotne jest to w przypadku dużych i ciężkich paczek, które traktuje się często dużo mniej delikatnie. Co można zrobić, by i taka przesyłka bezpiecznie i w całości dotarła do adresata? Warto zapakować ją przy użyciu odpowiednich materiałów – podpowiadamy jakich.

Taśma spinająca

Doskonałym rozwiązaniem zabezpieczającym duże paczki będzie polipropylenowa taśma spinająca. Wykonana jest z wysokiej jakości surowców odpornych na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych. Co ważne, taśma spinająca nie rozciąga się w trakcie napinania i jest odporna na nacisk, co ma kluczowe znaczenie podczas transportu. Świetnie sprawdza się przy pakowaniu dużych kartonów, np. ze sprzętem AGD lub RTV.

Taśma klejąca

Taśmy samoprzylepne to wbrew pozorom bardzo ważny element wyposażenia każdego domu, biura czy firmy. Taśmy wykonane z PP lub PCV charakteryzują się wysokimi parametrami dynamometrycznymi i doskonałą przylepnością w różnych warunkach. Zastosowane na powierzchni kartonowej z czasem zwiększają swoją wytrzymałość.

Folia stretch

Jeżeli szukacie naprawdę skutecznego sposobu na zabezpieczenie dużej przesyłki, wybierzcie folię stretch. Charakteryzuje się ona dużą rozciągliwością, kleistością i sprężystością. Dlatego właśnie idealnie dopasowuje się do kształtu paczki chroniąc ją przed zmiennymi warunkami pogodowymi, zabrudzeniami czy nawet uszkodzeniami mechanicznymi.

Worki foliowe

Kolejnym sprawdzonym sposobem skutecznej ochrony dużej paczki jest wykorzystanie worków foliowych. Wykonane z wysokogatunkowych materiałów idealnie zabezpieczą dużą paczkę przed zalaniem, zabrudzeniem czy niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Są praktyczne i uniwersalne.

Folia opakowaniowa

Solidna i trwała folia opakowaniowa działa w podobny sposób jak folia stretch czy worki foliowe. Zabezpieczy paczkę przed pyłem, kurzem, wilgocią czy zabrudzeniami. Ochroni ją przed zarysowaniami, a także przed przesuwaniem się podczas transportu. Co ważne, folia opakowaniowa nie sprawia problemów z utylizacją i nadaje się do recyklingu.