Aktualności

Jakich materiałów użyć do pakowania dużych paczek?

W czasie pandemii zdecydowanie wzrósł odsetek sprzedaży realizowanej online. Niebagatelną kwestią w przypadku tego typu usługi jest odpowiednie zapakowanie wysyłanej paczki – szczególnie, jeśli ma ona większe gabaryty. O czym należy pamiętać, jeśli planuje się pakowanie dużych paczek? Jak odpowiednio ją zabezpieczyć? Odpowiadamy!

pakowanie dużych paczek

Spis treści:

 1. Pakowanie paczek – co można wykorzystać?
  1.1. Taśma spinająca zabezpieczająca paczki
  1.2. Taśma klejąca a pakowanie dużych paczek
  1.3. Folia stretch do pakowania paczek
  1.4. Worki foliowe na paczki
  1.5. Folia opakowaniowa do paczek
 2. Pakowanie dużych paczek w karton
 3. Jak zapakować dużą paczkę – pozostałe ważne kwestie

Pakowanie paczek – co można wykorzystać?

Wnętrze paczki łatwo zabezpieczyć można folią bąbelkową, papierem czy chipsami styropianowymi. Często zapominamy jednak o tym, jak ważna jest jej ochrona z zewnątrz. Szczególnie istotne jest to w przypadku dużych i ciężkich paczek, które traktuje się często dużo mniej delikatnie. Co można zrobić, by i taka przesyłka bezpiecznie i w całości dotarła do adresata? Warto aby pakowanie dużych paczek odbyło się przy wykorzystaniu odpowiednich materiałów – podpowiadamy jakich.

Taśma spinająca zabezpieczająca paczki

Doskonałym rozwiązaniem zabezpieczającym duże paczki będzie polipropylenowa taśma spinająca. Wykonana jest z wysokiej jakości surowców odpornych na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych. Co ważne, taśma spinająca nie rozciąga się w trakcie napinania i jest odporna na nacisk, co ma kluczowe znaczenie podczas transportu. Świetnie sprawdza się przy pakowaniu dużych kartonów, np. ze sprzętem AGD lub RTV.

Taśma klejąca a pakowanie dużych paczek

Taśmy samoprzylepne to wbrew pozorom bardzo ważny element wyposażenia każdego domu, biura czy firmy. Taśmy wykonane z PP lub PCV charakteryzują się wysokimi parametrami dynamometrycznymi i doskonałą przylepnością w różnych warunkach. Zastosowane na powierzchni kartonowej z czasem zwiększają swoją wytrzymałość.

Folia stretch do pakowania paczek

Jeżeli szukacie naprawdę skutecznego sposobu na zabezpieczenie i pakowanie dużych paczek, wybierzcie folię stretch. Charakteryzuje się ona dużą rozciągliwością, kleistością i sprężystością. Dlatego właśnie idealnie dopasowuje się do kształtu paczki chroniąc ją przed zmiennymi warunkami pogodowymi, zabrudzeniami czy nawet uszkodzeniami mechanicznymi.

Worki foliowe na paczki

Kolejnym sprawdzonym sposobem skutecznej ochrony dużej paczki jest wykorzystanie worków foliowych. Wykonane z wysokogatunkowych materiałów idealnie zabezpieczą dużą paczkę przed zalaniem, zabrudzeniem czy niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Są praktyczne i uniwersalne.

Folia opakowaniowa do paczek

Solidna i trwała folia opakowaniowa działa w podobny sposób jak folia stretch czy worki foliowe. Zabezpieczy paczkę przed pyłem, kurzem, wilgocią czy zabrudzeniami. Ochroni ją przed zarysowaniami, a także przed przesuwaniem się podczas transportu. Co ważne, folia opakowaniowa nie sprawia problemów z utylizacją i nadaje się do recyklingu.

Pakowanie dużych paczek w karton

Jeśli chodzi o pakowanie dużych paczek w karton, jest to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie. Istnieje jednak kilka ważnych kwestii, o których warto pamiętać, decydując się na wysyłkę towarów w kartonach. Po pierwsze, należy upewnić się, że karton jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać wagę i rozmiar przesyłki. Po drugie, warto zadbać o zabezpieczanie towarów znajdujących się w kartonie, np. za pomocą folii bąbelkowej, styropianu czy woreczków foliowych zamykanych, aby zapobiec ich uszkodzeniu w transporcie. Po trzecie, należy dobrze zabezpieczyć przesyłkę z zewnątrz, zaklejając ją dokładnie taśmą, np. taśmą papierową do pakowania. Po czwarte, warto zapoznać się z regulaminem przewoźnika i przestrzegać jego wytycznych dotyczących pakowania dużych paczek oraz ich wysyłki.

Jak zapakować dużą paczkę – pozostałe ważne kwestie

Wybierając materiał do pakowania dużych paczek, należy zwrócić szczególną uwagę na to, jakim rodzajem transportu będą one przesyłane. Czy będą to krajowe paczki przewożone ciężarówką, a może międzynarodowe przesyłki transportowane koleją, statkiem lub samolotem? Warto pamiętać, że środek transportu ma duży wpływ na wybór materiału używanego do zabezpieczania przedmiotów, ponieważ podczas podróży do celu są one narażone na przebywanie w różnych warunkach.

 

Istotne jest także, by podczas pakowania dużych paczek wziąć pod uwagę fakt, że będą one przenoszona nie tylko przez pracowników firmy transportowej czy magazynu, ale także przez urządzenia, które mogą je uszkodzić. Tak więc ważne jest, by opakowanie opakowania dużych przesyłek wytrzymały wszystkie te czynności.