Aktualności

Folia stretch – idealna do zabezpieczenia towarów

Folia stretch to materiał od lat stosowany do zabezpieczania towarów. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w branży transportowej oraz logistycznej, jednak korzysta się z niej także w gospodarstwach domowych. Jej dużym plusem jest świetna trwałość i niewysoka cena. Co jeszcze warto wiedzieć o folii stretch?

Rodzaje folii stretch i ich zastosowanie

Folia stretch występuje w dwóch rodzajach. Pierwszy z nich to folia stretch do owijania ręcznego. Sprawdzi się do zabezpieczania towarów w magazynie, jak i w transporcie. Ten typ folii stosowany jest przede wszystkim do ochrony ładunków paletowych. Doskonale chroni towary przed wilgocią, a także przed kurzem i innymi zabrudzeniami. Występuje w kolorze lub w wersji bezbarwnej. Ta druga lepiej sprawdza się w przypadku, gdy chce się szybko i łatwo sprawdzić zawartość ładunku. Kolorowa folia będzie zaś lepszym wyborem do dyskretnego przewożenia wartościowych towarów.

Drugi rodzaj to folia stretch maszynowa, która również jest używana do zabezpieczania towarów w transporcie, jak i w magazynie. Jednak w przeciwieństwie do folii stretch do owijania ręcznego, stosowana jest ona do pakowania ładunków za pomocą automatów owijających. Sprawdza się do pakowania ładunków zbiorczych na paletach, jak i pojedynczych przedmiotów w dużych rozmiarach.

Zalety folii stretch

Folia stretch do zabezpieczania towarów w magazynie i transporcie ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo sprężysta, kleista oraz rozciągliwa, co sprawia, że można nią precyzyjnie zapakować ładunki, dzięki czemu skutecznie zabezpieczy się je przed uszkodzeniem. Ponadto folia stretch jest produktem bardzo wydajnym. Już niewielka jej ilość wystarczy, by w pełni ochronić towar. To bardzo ułatwia i usprawnia proces transportu. Dodatkowo znakomicie stabilizuje przewożone ładunki – także te ciężkie oraz o nietypowych kształtach. Jako producent folii stretch możemy również dodać, że jest ona trwała, a także bardzo wytrzymała, co czyni ją jednym z najlepszych materiałów do zabezpieczania towarów.

Projekt i realizacja: