Aktualności

Folia stretch – idealna do zabezpieczenia towarów

Wśród wielu materiałów do zabezpieczenia towarów, które mamy do dyspozycji do najpopularniejszych należy folia stretch. Używa się jej w wielu gałęziach przemysłu, między innymi branży logistycznej i transportowej jako zabezpieczenie towarów przed uszkodzeniem, ale również na co dzień w wielu gospodarstwach domowych. Do najważniejszych atutów folii, które wpływają na jej popularność, należą niska cena i wysoka wytrzymałość. Co jeszcze ją wyróżnia?

Spis treści:

  1. Rodzaje folii stretch
  2. Możliwe zastosowanie folii stretch
  3. Zalety folii stretch przy zabezpieczaniu towarów
  4. Odpowiednie zabezpieczenia towarów są wymogiem prawnym
  5. Sposoby zabezpieczenia towaru podczas transportu

Rodzaje folii stretch

W pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, co to jest stretch i jakie jej rodzaje mamy do dyspozycji. To specjalny rodzaj folii wytwarzanej ze stopionej żywicy, stanowiącej idealne zabezpieczenie towaru przed zniszczeniem. Można używać jej na przykład jako zabezpieczenie towaru na naczepie. Szczególnym rodzajem stretchu jest folia stretch do kontaktu żywnością. Spełnia ona rygorystyczne wymogi higieniczne nakładane na producentów przez sanepid.

Możliwe zastosowanie folii stretch

Folia stretch występuje w dwóch rodzajach. Pierwszy z nich to folia stretch do owijania ręcznego. Sprawdzi się do zabezpieczania towarów w magazynie, jak i w transporcie. Ten typ folii stosowany jest przede wszystkim do ochrony ładunków paletowych. Doskonale chroni towary przed wilgocią, a także przed kurzem i innymi zabrudzeniami. Występuje w kolorze lub w wersji bezbarwnej. Ta druga lepiej sprawdza się w przypadku, gdy chce się szybko i łatwo sprawdzić zawartość ładunku. Kolorowa folia będzie zaś lepszym wyborem do dyskretnego przewożenia wartościowych towarów.

Drugi rodzaj to folia stretch maszynowa, która również jest używana do zabezpieczania towarów w transporcie, jak i w magazynie. Jednak w przeciwieństwie do folii stretch do owijania ręcznego, stosowana jest ona do pakowania ładunków za pomocą automatów owijających. Sprawdza się do pakowania ładunków zbiorczych na paletach, jak i pojedynczych przedmiotów w dużych rozmiarach.

Zalety folii stretch do zabezpieczenia towarów

Folia stretch do zabezpieczania towarów w magazynie i transporcie ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo sprężysta, kleista oraz rozciągliwa, co sprawia, że można nią precyzyjnie zapakować ładunki, dzięki czemu skutecznie zabezpieczy się je przed uszkodzeniem. Ponadto folia stretch jest produktem bardzo wydajnym. Już niewielka jej ilość wystarczy, by w pełni ochronić towar. To bardzo ułatwia i usprawnia proces transportu. Dodatkowo znakomicie stabilizuje przewożone ładunki – także te ciężkie oraz o nietypowych kształtach. Jako producent folii stretch możemy również dodać, że jest ona trwała, a także bardzo wytrzymała, co czyni ją jednym z najlepszych materiałów do zabezpieczania towarów.

Odpowiednie zabezpieczenia towarów są wymogiem prawnym

Bez względu na to, w jakiej branży działa nasza firma, warto pamiętać o tym, że właściwe zabezpieczenie towarów podczas transportu jest wymogiem prawnym. Poza tym niewłaściwe zabezpieczenie towaru w transporcie może być bardzo niebezpieczne.

Sposoby zabezpieczenia towaru podczas transportu

W jaki sposób możemy zadbać o zabezpieczenie towaru na paletach? Do naszej dyspozycji są różne sposoby zabezpieczenia towaru. Ważne, aby sposoby zabezpieczenia towaru przed uszkodzeniem były dopasowane do rodzaju przewożonego towaru. Ponadto, wybierając sposoby zabezpieczenia towaru podczas transportu, należy uwzględnić specyficzne uwarunkowania prawne obowiązujące w naszej branży.