Aktualności

Taśma papierowa – rodzaje i przeznaczenie

Taśma papierowa, taśma do pakowania

Taśma do pakowania

W ofercie firmy Polimer Eko znajduje się wysokiej jakości taśma papierowa pakowa wyprodukowana z papieru typu KRAFT. To produkt, który wykorzystuje się do zaklejania kartonów wyprodukowanych z makulatury. Pełni podobne funkcje co taśma z polipropylenu, jednak efekt jest bardziej estetyczny, ponieważ taśma jest w kolorze kartonu. Stabilność połączenia zapewni wysokiej klas klej. Ponadto taśma pakowa to produkt ekologiczny, wykonany z naturalnego surowca, dzięki czemu nadaje się recyklingu.

Taśma pakowa z papieru

Oferujemy taśmę papierową do zaklejania kartonów dostępną w wielu szerokościach do wyboru, w tym jako standardowa taśma papierowa 48mm i 50mm. To produkt o wielu zaletach. Wykazuje wysoką odporność na niskie i wysokie temperatury. Ponadto jest odporna na rozciągania. Przyda się do sklejania brytów papieru i zaklejania kartonów. Sprawdzi się także do zaklejania i zabezpieczania małych i średnich przesyłek wysyłanych pocztą lub kurierem.

Dużą zaletą taśmy papierowej kraftowej jest fakt, iż można wykonywać na niej nadruki, ponieważ ma gładką powierzchnię. Dodatkowo nie przepuszcza światła. Może być też wzmocniona i przenosić większe obciążenia. Ponadto po taśmie z papieru KRAFT łatwo się pisze.

Taśma z papieru Kraft

Papier Kraft – inaczej papier kraftowy. Produkuje się go z makulatury lub włókien pierwotnych. Może mieć różną gramaturę od 32 do aż 125 g/m2. Im większa gramatura papieru, tym bardziej przypomina on tekturę. Taśma papierowa pakowa z papieru Kraft może mieć teksturę gładką lub prążkowaną, a także być w kolorze beżowym, szarym lub niekiedy białym. Papier Kraft ma szerokie zastosowanie w przemyśle opakowaniowym. Produkuje się z niego torebki ekologiczne na zakupy i ozdobne koperty, a także taśmy do pakowania i taśmy malarskie. Papier Kraft służy ponadto, jako kątownik tekturowy, do zabezpieczania krawędzi palet i towarów przed uszkodzeniem podczas transportu.

Zapraszamy do składania zamówień na taśm papierową pakową. Zapewniamy różnorodne rozmiary taśmy.

Projekt i realizacja: