Jak to działa?

Jak to działa? Warto Wiedzieć

Chemicznie to polimer etenu oznaczany symbolem PE

Low Density Polietylen czyli polietylen niskiej gęstości

Firma Polimer-Eko zajmuje się produkcją folii LDPE metodą rozdmuchu. Do produkcji używamy tworzywa pierwotne tzw. oryginały oraz regranulaty tzw. recyklaty czyli tworzywa już wcześniej przetworzone

Polietylen transportowany jest przy pomocy podajników ssących do dozowników grawimetrycznych. W dozownikach tych następuje również dosypywane wszelkich środki wspomagające przetwórstwo takich jak – absorbery promieniowania UV, anty poślizg, anty statyk, itp. oraz barwniki do folii. Następnie odpowiednio dobrane przez dozowniki grawimetryczne mieszanki są podawane do układów plastyfikujących w których następuje homogenizacja.

Kolejnym etapem jest przejście tworzywa przez układ formujący zwany głowicą. Dochodzi tam do wyciskania tworzywa przez dysze głowicy, formowania kształtu rękawa, odpowiedniego wymiaru oraz schładzania go. Ostatnim etapem jest spłaszczanie folii (składanie) oraz odbieranie jej i zwijanie na rolki.

Używamy wyłącznie tworzywa renomowanych firm takich jak: Lyondellbasell, Slovnaft, SABIC, Borealis AG

Wśród regranulatów rozróżniamy: tzw. słomki przeźroczyste, regranualty kolorowe nieprzeźroczyste oraz regranulaty poprodukcyjne jakością zbliżone do oryginałów.

Wystarczy wysłać zapytanie bezpośrednio ze strony lub skontaktować się z nami telefonicznie. W każdym przypadku staramy się bezzwłocznie przeanalizować zadane zapytanie i przygotować ofertę lub przedstawić gotowe rozwiązanie problemu klienta.

Skontaktuj się z nami
Jesteś zainteresowany?
Złóż zapytanie ofertowe


Kontakt