Zgrzewanie folii

Oferta Polimer Eko obejmuje między innymi profesjonalne zgrzewanie folii oraz folię do zgrzewania. Pracujemy na materiale własnym, jak i tym dostarczonym przez klienta. Gwarantujemy, że nasze wieloletnie doświadczenie pozwoli dobrać folię w zależności od potrzeb i wymagań. Dostępna w naszej ofercie folia pozwoli wykonać np. reklamówki, worki na śmieci i do przechowywania żywności, pojemniki na olej, tuneli ogrodowych oraz butelki.

 

Czym jest zgrzewanie tworzyw sztucznych? To metoda łączenia płaszczyzn materiałów termoplastycznych, która nie wymaga zastosowania żadnego dodatkowego spoiwa. Dzięki temu jest bardzo szybka i wygodna. Na czym dokładnie polega zgrzewanie folii? W miejscu łączenia materiał jest zgrzewany, dzięki czemu powstaje trwałe i mocne połączenie. Tworzywo sztuczne, takie jak np. folia do zgrzewarek. pod wpływem ciepła doprowadzana jest do stanu plastycznego i ciekłego. Następnie zgrzewarka dociska mikrocząsteczki, które przeplatają się ze sobą tworząc połączenie.

Folia do zgrzewarki LDPE i MDPE

Jako firma o ugruntowanej pozycji na rynku możemy zaoferować naszym klientom konkurencyjne warunki współpracy. Oferujemy Państwu profesjonalne usługi, które obejmują zgrzewania folii LDPE i MDPE, a także usługę zgrzewania kapturów i worków foliowych z materiału dostarczonego przez Klienta. Folia do zgrzewania może posłużyć do wyprodukowania folii stretch, rękawów foliowych oraz innych opakowań charakteryzujących się dużą wytrzymałością mechaniczną.

 

  • LDPE – to skrót od Low Density Polyethylene; oznacza materiał polimerowy o niskiej gęstości. Folie do zgrzewarki tego typu mogą Państwo otrzymać jako rękaw, półrękaw, jak i taśmę. Bardzo dobrze poddaje się procesom zgrzewania.

  • MDPE – czyli z angielskiego Medium Density Polyethylene: folia polietylenowa o średniej gęstości zgrzewania. Ma te same właściwości co LDPE, jednak wykazuje większą wytrzymałość mechaniczną.

Zgrzewanie folii odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnej i zautomatyzowanej metody zgrzewania, dzięki czemu łączymy nie tylko prostokątne płachty foliowe, ale również połacie materiału w niestandardowych kształtach i wymiarach. Nasza folia może być zgrzana w formę rękawa, półrękawa oraz taśm o różnej grubości i szerokości. Dopasowujemy folię idealnie do wybranego kształtu, dzięki czemu możemy wyeliminować załamania, fałdy i wszelkie inne nierówności. Pozwala to osiągać efekty takie jak duża trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia.

Zgrzewanie tworzyw sztucznych, folia do zgrzewania

Do zgrzewania folii używamy nowoczesnych zgrzewarek indukcyjnych, które do pracy zamiast klasycznego ciepła wykorzystują natężenie pola magnetycznego o wysokiej częstotliwości. Tu, pod wpływem działania przewodnika, folia do zgrzewania ulega uplastycznieniu. Metoda indukcyjna zapewnia dzięki temu bardzo wysoką spójność folii. Nasze zgrzewarki termokurczliwe to najwyższa światowa półka urządzeń oferowanych na rynku.

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani usługami zgrzewania folii nasi specjaliści służą pomocą w razie jakichkolwiek pytań.

Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz również

Folia Termokurczliwa ikonka Polimer-eko
Folia termokurczliwa
Więcej
Folia opakowaniowa ikonka Polimer-eko
Opakowania foliowe
Więcej
Worki foliowe ikonka Polimer-eko
Worki foliowe
Więcej
Folia Stretch ikonka Polimer-eko
Folia stretch
Więcej
Taśmy samoprzylepne ikonka Polimer-eko
Taśma klejąca
Więcej
Taśmy spinające ikonka Polimer-eko
Taśma spinająca
Więcej
Kaptury termokurczliwe ikonka Polimer-eko
Kaptury termokurczliwe
Więcej
Projekt i realizacja: