Folia termokurczliwa

Wśród naszej bogatej oferty znajduje się także folia termokurczliwa (ang. shrink wrap), inaczej termozgrzewalna. Oferujemy folię w taśmie, jako rękaw termokurczliwy, półrękaw i rękaw z zakładkami.

Folia termokurczliwa do pakowania

Kiedy warto kupić ten materiał? W sytuacjach, kiedy potrzebujecie folii nadającej się jako opakowanie bezpośrednie lub zbiorcze dla pakietów produktów konfekcjonowanych posiadających pojemniki jednostkowe. Mówiąc prościej, ta kurcząca się pod wpływem ciepła folia jest bardzo uniwersalna i ma szerokie zastosowanie. Przyda się do zbiorczego opakowania np. puszek, butelek czy kartonów, jak również do zabezpieczania produktów z metalu, drewna i tworzyw sztucznych.

Ponadto, folię tego typu powszechnie wykorzystują zakłady przetwórstwa spożywczego (zakłady mięsne, chłodnie, mleczarnie), ponieważ zawiera ona komponenty przeznaczone do kontaktu z żywnością i przedłuża świeżość produktów spożywczych.

Dlaczego warto zamówić folię termo właśnie u nas?

Produkowana przez nas folia termokurczliwa do pakowania ma wiele zalet:

  • umożliwia wygodny transport i magazynowanie dużych partii tego samego towaru (np. na paletach),

  • chroni towary przed uszkodzeniami mechanicznymi, przed działaniem wilgoci i kurzu oraz przed zabrudzeniami,

  • dzięki swojej wysokiej przezroczystości podnosi estetykę opakowanych produktów.

Pakowanie produktów z wykorzystaniem dostarczanej przez nas folii termozgrzewalnej może być wykonywane przez różnego rodzaju maszyny wyposażone w automatyczne tunele obkurczające termicznie. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń proces ten przebiega szybko, sprawnie oraz precyzyjnie, a materiał zużywany jest bardzo oszczędnie. Po obkurczeniu folia naszej produkcji ściśle przylega do produktu, stanowiąc szczelne opakowanie. Dzięki temu nie jest już konieczne używanie dodatkowych materiałów, takich jak kartony czy folia stretch.

Rękaw termokurczliwy i inne formy

Firma Polimer Eko oferuje Wam folię w kilku wariantach. W naszej ofercie znajdziecie między innymi popularny rękaw termokurczliwy. Ta forma folii pod wpływem ciepła obkurcza się i idealnie dopasowuje się do kształtu pojemnika czy produktu, który okala. I to niezależnie od rozmiaru czy kształtu opakowywanego elementu. Z tego też powodu rękaw termokurczliwy powszechnie wykorzystuje się do pakowania żywności, butelek czy opakowań z tworzyw sztucznych. Rękaw termokurczliwy możemy dostarczyć w rolkach lub w postaci etykiet pociętych na wymiar.

Folia termokurczliwa dla branży spożywczej

Opisywany rodzaj folii szczególnym zainteresowaniem cieszy się w branżach przemysłu spożywczego. Produkowane przez Polimer Eko pojedyncze i zbiorcze opakowanie termokurczliwe wykorzystywane są miedzy innymi do pakowania różnego rodzaju produktów – mięs, nabiału, napojów alkoholowych itp.

Warto dodać, że nasza folia termokurczliwa znakomicie sprawdza się również jako dodatkowe opakowanie słodyczy, bombonierek, zgrzewek napojów w plastikowych czy szklanych butelkach czy też pakietów słoików albo puszek z konserwami. Dodatkowo znajduje zastosowanie w przemyśle chemicznym i kosmetycznym, zabawkarskim, drzewnym, meblowym, budowlanym, papierniczym oraz poligraficznym. Ten produkt sprawdzi się także w szeroko rozumianej logistyce, ponieważ doskonale zabezpiecza zarówno mniejsze, jak i większe produkty oraz ich zestawy.

Oferowana przez nas folia termokurczliwa charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na rozerwania, pęknięcia oraz na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych czy atmosferycznych. Jest ona cienka, ale jednocześnie niezwykle trwała, ma doskonałą zgrzewalność i kurczliwość także w bardzo niskich temperaturach. To znacznie ułatwia pracę z jej zastosowaniem i podnosi jej walory użytkowe, a jednocześnie obniża koszty wykorzystania.

Oferta na folię termo

Produkowana przez nas folia termo jest wysoce wszechstronna, łatwa w zastosowaniu i dostępna w szerokiej gamie rodzajów o różnorodnych parametrach technicznych. Może posiadać dodatkowe właściwości oraz wybrane przez Klienta zabarwienie. Co ważne, folia termokurczliwa to materiał w pełni nietoksyczny i nieszkodliwy dla człowieka. Po wykorzystaniu doskonale nadaje się do recyklingu i po przetworzeniu może zostać użyta ponownie.

Opakowania termokurczliwe dostępne są w następujących formach:

 

Półrękaw
Rękaw
Rękaw z zakładkami
Taśma

 

 

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zakupem folii termokurczliwej

Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz również

Folia opakowaniowa ikonka Polimer-eko
Opakowania foliowe
Więcej
Worki foliowe ikonka Polimer-eko
Worki foliowe
Więcej
Folia Stretch ikonka Polimer-eko
Folia stretch
Więcej
Taśmy samoprzylepne ikonka Polimer-eko
Taśma klejąca
Więcej
Taśmy spinające ikonka Polimer-eko
Taśma spinająca
Więcej
Kaptury termokurczliwe ikonka Polimer-eko
Kaptury termokurczliwe
Więcej
Usługi zgrzewania ikonka Polimer-eko
Folia malarska
Więcej