Aktualności

Woreczki do mrożenia pokarmu. Jak mrozić jedzenie?

Mrożenie żywności niesie za sobą wiele korzyści. Sprawdzi się na przykład w sytuacji, gdy chcemy zrobić zapasy lub uchronić jedzenie przed zmarnowaniem. Woreczki do mrożenia pokarmu to świetna opcja, jeśli zależy nam na tym, żeby bezpiecznie przechowywać produkty. Co istotne, przy zamrażaniu żywności obowiązują pewne zasady. Warto dowiedzieć się więcej o woreczkach do mrożenia pokarmu i o tym, jak prawidłowo z nich korzystać.

 

Woreczki do mrożenia pokarmu

 

Spis treści:

  1. Jak prawidłowo korzystać z zamrażalnika, wykorzystując woreczki do mrożenia pokarmu?
  2. Co można mrozić w woreczkach do mrożenia żywności?
  3. Worki do mrożenia – czy jedzenie traci wartości odżywcze?

Jak prawidłowo korzystać zamrażalnika, wykorzystując woreczki do mrożenia pokarmu?

Przede wszystkim należy zadbać o to, żeby zamrażalnik był czysty. Przed zamrożeniem warto sprawdzić, czy ścianki nie są ośnieżone i w razie konieczności je wyczyścić. To istotne, ponieważ zaśnieżony zamrażalnik nie będzie pracował prawidłowo. Bardzo ważne jest również to, żeby korzystać ze specjalnych worków foliowych do kontaktu z żywnością. Zwykłe worki foliowe mogą bowiem nie zdać egzaminu. Woreczki do mrożenia pokarmu powinny wyróżniać się trwałością, wytrzymałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Co istotne, warto odpowiednio oznaczać przechowywane produkty. Zainteresowani mogą zdecydować się na między innymi zróżnicowane nadruki na workach foliowych do mrożenia.

Co można mrozić w woreczkach do mrożenia żywności?

Do mrożenia nadaje się naprawdę wiele produktów. W ofercie sklepów można znaleźć na przykład woreczki do mrożenia mleka, woreczki do mrożenia owoców czy nawet worki do mrożenia zup. Oczywiście są pewne wyjątki. Nie jest wskazane, by mrozić produkty raz już zamrożone czy też na przykład napoje gazowane lub produkty wysokotłuszczowe. Lista jest dłuższa, dlatego przed zdecydowaniem się na zamrożenie, warto sprawdzić, czy dany produkt na pewno się do tego nadaje. Co ważne, przy wyborze woreczków do mrożenia należy zwrócić uwagę na specyfikę mrożonego produktu. Na przykład do zabezpieczenia wszelkiego rodzaju sosów świetnie sprawdzą się woreczki strunowe. Natomiast folia stretch do pakowania żywności doskonale nada się do zamrożenia między innymi wędlin, serów czy też mięsa.

Worki do mrożenia – czy jedzenie traci wartości odżywcze?

Odpowiednie przeprowadzenie procesu mrożenia gwarantuje zachowanie walorów smakowych i odżywczych produktów. Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim należy wybrać folię opakowaniową wykonaną z trwałych i solidnych tworzyw sztucznych. Bardzo ważne jest również to, żeby oznaczać mrożoną żywność datą. Dzięki temu zostanie ona zjedzona w odpowiednim terminie, jej wartości odżywcze zostaną zachowane, a my nie narazimy się na zatrucie pokarmowe.