Aktualności

Woreczki strunowe – praktyczne zastosowanie

woreczki strunowe

Woreczki strunowe to bardzo praktycznie opakowania, które mają szerokie możliwości wykorzystania – zarówno w domu, jak i w podróży, a także podczas zakupów czy w pracy. Do czego można je wykorzystać i co sprawia, że są to opakowania wielokrotnego użytku? O tym przeczytasz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Spis treści: 

  1. Woreczki strunowe – co to takiego?
  2. Woreczki strunowe z suwakiem – jakie mają zalety?
  3. Małe woreczki strunowe – poznaj ich zastosowanie
  4. Woreczki strunowe do samolotu
  5. Gdzie kupić woreczki strunowe?

Woreczki strunowe – co to takiego?

Woreczki strunowe to nic innego, jak torebeczki z folii z zamkiem strunowym. Są to opakowania wielokrotnego użytku – zarówno ze względu na możliwość wygodnego otwierania oraz zamykania, jak i z uwagi na to, że zostały wykonane z mocnego materiału, czyli z polietylenu (LDPE). Występują w różnych wersjach kolorystycznych, m.in. jako woreczki strunowe przezroczyste, kolorowe, a także z nadrukami. Wykorzystywane są na całym świecie od wielu lat, ponieważ to naprawdę funkcjonalne opakowania o wielu rozmiarach, a także rozmaitych możliwościach zastosowania.

Woreczki strunowe z suwakiem – jakie mają zalety?

Woreczki foliowe zamykane to świetna alternatywa dla klasycznych torebeczek foliowych. Dzięki szczelnemu zamknięciu skutecznie chronią zawartość przed zanieczyszczeniami czy wilgocią. Dodatkowo zabezpieczają trzymane w nich przedmioty przed wypadnięciem, co szczególnie sprawdza się przy przechowywaniu produktów spożywczych. Woreczki strunowe to także najwygodniejszy sposób na segregowanie wielu drobnych przedmiotów – sprawdzą się zarówno w domu, w pracy, jak i w warsztacie. Można je szybko otwierać i zamykać, by wyjąć potrzebną rzecz. A dzięki temu, że są przezroczyste, przechowywanie jest naprawdę przejrzyste.

Małe woreczki strunowe – poznaj ich zastosowanie

Zastosowanie woreczków strunowych jest niemal nieograniczone i zależy od wyobraźni użytkownika. Jeśli chcesz, możesz użyć ich do przechowywania sypkich produktów spożywczych, takich jak orzechy, bakalie, fasola itp., a także do segregowania wkrętów w swoim warsztacie. Można w nich także trzymać leki, jak i kosmetyki podczas podróży. Świetnie sprawdzą się również jako opakowanie na kanapki do szkoły czy pracy. Wiele osób trzyma w nich też mrożonki. To naprawdę wielofunkcyjne opakowania!

Woreczki strunowe do samolotu

Planujesz podróż samolotem? Musisz wiedzieć, że do bagażu podręcznego możesz spakować maksymalnie 1 litr płynów w pojemnikach do 100 ml. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku bagażu rejestrowanego, który jest nadawany pod pokład. W nim możesz przewozić płyny o dowolnych pojemnościach. Musisz jednak pamiętać jednak o ograniczeniach ogólnych dotyczących limitów wagi oraz wymiarów bagażu, a także przewozu materiałów niebezpiecznych.

Przed podróżą samolotem zwróć także uwagę na sposób zapakowania płynów zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym. Podczas lotu będą one wystawione na olbrzymie zmiany ciśnienia, które mogą doprowadzić do rozszczelnienia pojemników i rozlania ich zawartości w walizce. Dobrym pomysłem jest więc dodatkowe zabezpieczenie opakowań. W tym celu umieść je w szczelnie zamykanych woreczkach strunowych do samolotu. Co istotne, w przypadku bagażu podręcznego duże znaczenie ma to, by woreczki były przezroczyste. Dzięki temu podczas kontroli znacznie łatwiej będzie Ci pokazać ich zawartość operatorom kontroli bezpieczeństwa.

Gdzie kupić woreczki strunowe?

Zastanawiasz się, gdzie kupić woreczki strunowe? Otóż najlepsze woreczki strunowe znajdziesz u sprawdzonych producentów folii i opakowań foliowych. Decydując się na ich zakup, będziesz mieć pewność, że wybierasz najlepsze jakościowo produkty, które sprawdzą się zarówno podczas codziennego użytkowania, w pracy, jak i podczas podróży samolotem. Jeśli zależy Ci na naprawdę solidnych i grubych woreczkach strunowych, postaw na te wykonane z folii LDPE lub folii opakowaniowych.