Aktualności

Na czym polega pakowanie produktów w folię termokurczliwą?

To w jaki sposób zapakujesz swój produkt, jest niezwykle ważne. Dzięki temu będziesz pewien, że towar zostanie dostarczony do klienta w nienaruszonym stanie. O ile sposobów pakowania produktów jest wiele, to jeden jest wyjątkowo popularny ze względu na wyjątkową wygodę – folia termokurczliwa. W dalszej części artykułu przedstawimy zalety folii termokurczliwej i proces pakowania w nią produktów.

 

naczym polega pakowanie produktow w folie termokurczliwa

Dlaczego warto wykorzystać folię termokurczliwą do pakowania?

 

Popularnym widokiem w hipermarketach i wszelkich innych sklepach spożywczych są wielkie palety, ciasno oplecione przez mocny plastik. Jest to właśnie folia termokurczliwa, wytworzona z polietylenu o małej gęstości. Bardzo odporna na przebicie i rozerwanie, jest wykorzystywana przede wszystkim w przemyśle spożywczym do pakowania między innymi słoików czy butelek. Kolejnym dużym plusem folii termokurczliwej jest jej ekonomiczność. Za stosunkowo niski koszt opakowania, można dobrze zabezpieczyć nawet bardzo drogi towar, przykładowo alkohol. Zabezpieczanie folią termokurczliwą jest szybkie, ekonomiczne, trwałe i bardzo estetyczne, dlatego cieszy się tak wielką popularnością. Jedną z najpopularniejszych form folii termokurczliwej są kaptury termokurczliwe, szeroko wykorzystywane do grupowego pakowania wszelkich towarów, przykładowo słoików z żywnością, naczyń, kosmetyków.

Jak przebiega pakowanie w folię termokurczliwą?

 

Pierwszym etapem pakowania towaru w folię termokurczliwą jest zgrzewanie, po którym następuje finalny etap obkurczania. Najpierw produkty przeznaczone do zabezpieczenia są opakowane w folie termokurczliwą i za pomocą tej samej maszyny zgrzewane. Najlepiej jest wykorzystywać automatyczne maszyny, które same pakują i zgrzewają towar za pomocą zgrzewadła. Następnie folia zostaje obkurczona za pomocą gorącego powietrza, którego fala skurcza folię na produkcie. W efekcie mamy estetycznie i trwale opakowany towar, gotowy do transportu i przechowywania. Warto zdecydować się folię termokurczliwą, jeżeli zależy Ci na solidnym i ekonomicznym zabezpieczeniu Twoich produktów.