Aktualności

Jak wykonuje się nadruki na folii samoprzylepnej?

folia z nadrukiem

Folia samoprzylepna nie traci na swojej popularności. Stanowi łatwy sposób pakowania przesyłek oraz umożliwia szybkie dodanie informacji na opakowanie produktu. Dzięki temu pozwala w kilka chwil zareklamować swoją działalność. Bez problemu, przy wykorzystaniu folii samoprzylepnej, można również umieścić niezbędne informacje na powierzchni samochodu lub szyby.

Metoda drukowania na folii

Nadruki na folii samoprzylepnej można wykorzystać w wielu branżach. W zależności od potrzeby można wybrać inny rodzaj folii i nadrukować na niej wszelkie niezbędne informacje. Folia z nadrukiem cechuje się wysoką jakością koloru oraz dużą trwałością. Oferta jest na tyle szeroka, że z pewnością każdy będzie w stanie dopasować ją do swoich potrzeb. Zwykle folia z nadrukiem wykonywana jest metodą sitodruku lub fleksodruku. Niezbędna jest do tego specjalna maszyna, działaniem przypominająca standardowe drukarki. Fleksodruk ze względu na większą efektywność oraz niższe koszty jest popularniejszą metodą. Umożliwia drukowanie w wyjątkowo wysokiej jakości, z zachowaniem szczegółów. W zależności od potrzeb należy indywidualnie wybrać rodzaj folii. Może być to folia o powierzchni błyszczącej lub matowej, odporna na warunki atmosferyczne lub folia perforowana. Wyjątkowo łatwe w użytkowaniu są nadruki na folii samoprzylepnej. Dzięki wysokiej elastyczności można bez problemu nakleić ją na powierzchnie o nierównej fakturze bądź na przedmiotach o nieregularnych kształtach.

Dlaczego warto zdecydować się na druk na folii?

 

Folia samoprzylepna z nadrukiem to świetny sposób na reklamę. Dzięki niej można zwiększyć rozpoznawalność marki i zaistnieć w przestrzeni publicznej. Obecni i potencjalni klienci bez problemu dostrzegą informacje, które chce się im przekazać. Nadruki na folii mogą być dopasowane do potrzeb danego konsumenta. Folia samoprzylepna z nadrukiem może być wykorzystana również jako etykieta. Pozwala na łatwe umieszczenie niezbędnych informacji na produkcie. Gotowe wydruki mogą być w dowolnym formacie, co znacznie ułatwia i przyspiesza docelowe użycie. Szczególnie istotną cechą jest również wysoka wytrzymałość względem niskich kosztów. W wielu przypadkach możliwe jest również szybkie otrzymanie gotowego produktu, ponieważ czas produkcji jest wyjątkowo krótki. Praktycznym zastosowaniem folii z nadrukiem są również taśmy samoprzylepne. Dzięki personalizacji pozwalają w łatwy sposób oznaczyć pakowany towar lub przesyłki. W przypadku działalności wysyłkowej warto skorzystać z takiej możliwości.

Projekt i realizacja: