Aktualności

Jak wykonuje się nadruki na folii samoprzylepnej?

folia z nadrukiem

Folia samoprzylepna nie traci na swojej popularności. Stanowi łatwy sposób pakowania przesyłek oraz umożliwia szybkie dodanie informacji na opakowanie produktu poprzez nadruki na folii samoprzylepnej. Dzięki temu pozwala w kilka chwil zareklamować swoją działalność. Bez problemu, przy wykorzystaniu folii samoprzylepnej, można również umieścić niezbędne informacje na powierzchni samochodu lub szyby.

Spis treści:

 1. Metoda drukowania na folii
 2. Dlaczego warto zdecydować się na druk na folii?
 3. Gdzie wykorzystuje się nadruki na folii samoprzylepnej?
 4. Nadruki na folii samoprzylepnej – jakie folie się wykorzystuje?

Metoda drukowania na folii

Nadruki na folii samoprzylepnej można wykorzystać w wielu branżach. Najpierw jednak należy się dowiedzieć, co to jest folia, a potem w zależności od potrzeb wybrać konkretny rodzaj folii i nadrukować na niej wszelkie niezbędne informacje. Folia z nadrukiem cechuje się wysoką jakością koloru oraz dużą trwałością. Oferta jest na tyle szeroka, że z pewnością każdy będzie w stanie dopasować ją do swoich potrzeb. Zwykle reklamówki z nadrukiem firmowym wykonywana są metodą sitodruku lub fleksodruku. Niezbędna jest do tego specjalna maszyna, działaniem przypominająca standardowe drukarki. Fleksodruk ze względu na większą efektywność oraz niższe koszty jest popularniejszą metodą. Umożliwia drukowanie w wyjątkowo wysokiej jakości, z zachowaniem szczegółów. W zależności od potrzeb należy indywidualnie wybrać rodzaj folii. Może być to folia o powierzchni błyszczącej lub matowej, odporna na warunki atmosferyczne lub folia perforowana. Wyjątkowo łatwe w użytkowaniu są nadruki na folii samoprzylepnej. Dzięki wysokiej elastyczności można bez problemu nakleić ją na powierzchnie o nierównej fakturze bądź na przedmiotach o nieregularnych kształtach.

Dlaczego warto zdecydować się na druk na folii?

Folia samoprzylepna z nadrukiem to świetny sposób na reklamę. Dzięki niej można zwiększyć rozpoznawalność marki i zaistnieć w przestrzeni publicznej. Obecni i potencjalni klienci bez problemu dostrzegą informacje, które chce się im przekazać. Nadruki na folii mogą być dopasowane do potrzeb danego konsumenta. Folia samoprzylepna z nadrukiem może być wykorzystana również jako etykieta. Pozwala na łatwe umieszczenie niezbędnych informacji na produkcie. Gotowe wydruki mogą być w dowolnym formacie, co znacznie ułatwia i przyspiesza docelowe użycie. Szczególnie istotną cechą jest również wysoka wytrzymałość względem niskich kosztów. W wielu przypadkach możliwe jest również szybkie otrzymanie gotowego produktu, ponieważ czas produkcji jest wyjątkowo krótki. Praktycznym zastosowaniem folii z nadrukiem są również taśma PCV samoprzylepna. Dzięki personalizacji pozwalają w łatwy sposób oznaczyć pakowany towar lub przesyłki. W przypadku działalności wysyłkowej producent taśmy pakowej z pewnością doradzi, które rozwiązanie warto wybrać.

Gdzie wykorzystuje się nadruki na folii samoprzylepnej?

Nadruki na folii samoprzylepnej wykorzystuje się na szeroką skalę. To niezawodna forma reklamy dla każdej firmy czy też pojedynczej osoby. W ten sposób okleja się m.in. witryny sklepowe, meble, samochody, drzwi, ściany czy też okna. Cały proces nie jest zbyt skomplikowany, a folia samoprzylepna z nadrukiem jest atrakcyjna w odbiorze i trwała.

Nadruk na folii jest doskonale widoczny nawet z dalszej odległości, dlatego można go umieścić np. na szybie. Sprawdza się to nie tylko na zewnątrz konkretnego budynku, ale też w jego wnętrzu. Jest to sposób na kreatywne wykorzystanie dostępnej powierzchni w celach marketingowych. Wystarczy uruchomić swój umysł i zdecydować się na ciekawy nadruk na folii samoprzylepnej. Może to być chwytliwe hasło reklamowe, logo firmy czy też po prostu informacje na temat wykonywanych usług. Takie nadruki są przyjazne w odbiorze i spodobają się nawet najbardziej wymagającym osobom.

Nadruki na folii samoprzylepnej – jakie folie się wykorzystuje?

Drukowanie na folii może się odbywać na kilka różnych sposobów. Wykorzystuje się do tego folię:

 • polimerową – sprawdza się w ekspozycjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Można ją podzielić na wersję matową i błyszczącą,
 • wylewaną – przeznaczona do oklejania pojazdów i charakteryzująca się podwyższoną trwałością,
 • banerową – służy do stosowania na plandekach oraz banerach,
 • monomeryczną – taki druk na folii samoprzylepnej jest wykorzystywany m.in. na szybach, drzwiach oraz w komunikacji miejskiej. Bardzo uniwersalne rozwiązanie,
 • odblaskową – z efektem odbijania światła,
 • podłogową – jak wskazuje nazwa znajduje zastosowanie na podłodze, ale jest zabezpieczona laminatem i można bez niej bezproblemowo chodzić,
 • magnetyczną – pełni nieocenioną rolę na tablicach informacyjnych.

To podstawowe możliwości, z których można obecnie skorzystać, ale wydruk na folii samoprzylepnej zawsze warto skonsultować z doświadczonym specjalistą. W ten sposób wybierze się optymalną wersję folii. Druk na foliach samoprzylepnych to szansa na wypromowanie własnego biznesu i zdobycie nowych klientów.