Aktualności

Worki na opony samochodowe

Worki na opony samochodowe

W Polsce sezonowa wymiana opon to konieczność. Na okres wiosenno-letni potrzebny jest jeden komplet, zaś na jesienno-zimowy drugi. Powstaje więc pytanie, jak przechowywać opony, gdy nie są używane? Worki na opony samochodowe są sprawdzonym i tanim rozwiązaniem. Pamiętajmy, że odpowiednie zabezpieczanie opon ma bowiem duże znaczenie dla trwałości i wytrzymałości ogumienia. 

 

Spis treści:

  1. Jakie worki na opony?
  2. Jak przechowywać opony w workach foliowych?
  3. Z czego wykonuje się worki na opony samochodowe?
  4. Worki na opony – gdzie kupić?
  5. Worki na opony – ile litrów?
  6. Ile kosztuje komplet worków do przechowywania opon?

Jakie worki na opony?

Jeśli zastanawiasz się, jakie worki na opony wybrać, spieszymy z odpowiedzią. Jednym z podstawowych, a zarazem najskuteczniejszych i najchętniej stosowanych rozwiązań są worki foliowe na opony. Produkowane są z bardzo solidnej folii polietylenowej, zapewniającej odporność na rozerwanie oraz znakomitą trwałość. Tego typu worki ochronią opony przed czynnikami atmosferycznymi, jak również przed zabrudzeniami. W ofercie naszej firmy znajdziesz worki proste oraz worki z fałdami bocznymi. A jeśli zastanawiasz się, ile litrów powinny mieć worki do przechowywania opon, pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie, ponieważ w sprzedaży posiadamy zarówno worki małe, średnie, jak i duże. 

Jako wieloletni producent worków na opony, polecamy również inne rozwiązanie, jakim jest folia opakowaniowa. Może świetnie zastąpić mocne worki na opony. Dostępna jest w formie półrękawa, rękawa, rękawa z zakładkami oraz taśmy. Dzięki temu każdy może dopasować odpowiednią opcję dla siebie. Folia opakowaniowa znakomicie zabezpieczy opony przed wilgocią, pyłem, kurzem oraz zabrudzeniami, co ma duże znaczenie, jeśli chcesz przechowywać je w piwnicy czy garażu.

Jak przechowywać opony w workach foliowych?

Worki na koła samochodowe znacząco ułatwiają ich bezpieczne przechowywanie. Chronią przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, a dodatkowo zabezpieczają je przed promieniowaniem UV. Zanim jednak spakuje się opony do worków, należy je dokładnie umyć i osuszyć, gdyż wilgoć w zamkniętych szczelnie workach mogłyby uszkodzić strukturę wewnętrzną opon.

Opony zapakowane w worki foliowe lub w folię opakowaniową najlepiej jest przechowywać pionowo. Warto także postawić je na stojaku i obracać co jakiś czas, by nie uległy deformacji. Z tego też powodu opon nie powinno się wieszać, ponieważ z całą pewnością doprowadzi to do ich odkształcenia. Najlepiej trzymać je również z dala od grzejnika czy innych źródeł ciepła. Nieodpowiednie warunki przechowywania w krótkim czasie przyczynią się do uszkodzenia opon.

Z czego wykonuje się worki na opony samochodowe?

Worki na opony samochodowe wykonuje się najczęściej z folii opakowaniowej typu LDPE i HDPE. Rodzaj folii jest bardzo istotny, gdyż warunkuje solidność i trwałość produktu finalnego. Folia LDPE wykorzystywana do seryjnej produkcji worków charakteryzuje się grubością w granicach 35-45 mikrometrów. W tym przedziale materiał jest nie tylko odporny, ale również bardzo elastyczny. Poprzez właściwości tworzywa LDPE, folia chroni przed wilgocią i kurzem, a jednocześnie stanowi kompromis pomiędzy wysoką jakością a stosunkowo niską ceną.

Inny materiał mogą mieć worki do przechowywania wewnętrznego, inny do zewnętrznego. Aby przechowywać koła poza domem, worki powinny być mrozoodporne i nieprzemakalne. W przeciwnym razie opony będą stale narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, co może wpłynąć na nie destrukcyjnie. Modele zewnętrzne można stosować bezpośrednio na samochodach, sprawdzają się w przypadku pojazdów terenowych 4 x 4, przede wszystkim w modelach, które posiadają przytwierdzoną oponę z tyłu. 

Worki na opony – gdzie kupić?

Worki na opony samochodowe można kupić zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnie. Warto pamiętać, aby zakupu dokonywać tylko u renomowanych producentów. Bardzo ważne jest przechowywanie worków, nie mogą ulec uszkodzeniu na magazynie. Pokrowców należy szukać w sklepach motoryzacyjnych, punktach z chemią gospodarczą czy na stacjach benzynowych. Worki na większe opony służące do przechowywania podzespołów maszyn rolniczych, można dostać w magazynach rolniczych. 

Worki na opony – ile litrów?

Pojemność pokrowców na opony powinna być uzależniona od ich rozmiaru. Im większa opona, tym większy powinien być litraż. Standardowy rozmiar worków oscyluje w przedziale 190-240 litrów i dotyczy typowych opon do średniej wielkości samochodu. Niektóre modele worków mogą być dopasowane do rozmiarów opon i felg. Na opakowaniu producent zawsze podaje rozmiar, który uwzględnia średnicę i maksymalny obwód koła.

Ile kosztuje komplet worków do przechowywania opon?

Cena kompletu worków do przechowywania opon z folii opakowaniowej typu LDPE czy HDPE może różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak rozmiar worka, grubość folii, ilość zamawianych worków, lokalizacja dostawcy itp.

W związku z tym w celu uzyskania szczegółowej wyceny warto skontaktować się z dostawcą worków lub producentem folii opakowaniowej do zabezpieczania towarów, by otrzymać dokładne informacje na temat ceny worków na opony i specyfikacji produktu.