Aktualności

Worki na opony samochodowe

W Polsce sezonowa wymiana opon to konieczność. Na okres wiosenno-letni potrzebny jest jeden komplet, zaś na jesienno-zimowy drugi. Powstaje więc pytanie, jak przechowywać opony, gdy nie są używane? Ich odpowiednie zabezpieczanie ma bowiem duże znaczenie dla trwałości i wytrzymałości ogumienia.

Worki na opony samochodowe

Jakie worki na opony?

Jeśli zastanawiasz się, jakie worki na opony wybrać, spieszymy z odpowiedzią. Jednym z podstawowych, a zarazem najskuteczniejszych i najchętniej stosowanych rozwiązań są worki foliowe. Produkowane są z bardzo solidnej folii polietylenowej, zapewniającej odporność na rozerwanie oraz znakomitą trwałość. Tego typu worki ochronią opony przed czynnikami atmosferycznymi, jak również przed zabrudzeniami. W ofercie naszej firmy znajdziesz worki proste oraz worki z fałdami bocznymi. A jeśli zastanawiasz się, ile litrów powinny mieć worki na opony, pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie, ponieważ w sprzedaży posiadamy zarówno worki małe, średnie, jak i duże. 

Jako wieloletni producent worków na opony, polecamy również inne rozwiązanie, jakim jest folia opakowaniowa. Może świetnie zastąpić mocne worki na opony. Dostępna jest w formie półrękawa, rękawa, rękawa z zakładkami oraz taśmy. Dzięki temu każdy może dopasować odpowiednią opcję dla siebie. Folia opakowaniowa znakomicie zabezpieczy opony przed wilgocią, pyłem, kurzem oraz zabrudzeniami, co ma duże znaczenie, jeśli chcesz przechowywać je w piwnicy czy garażu.

Jak przechowywać opony w workach foliowych?

Worki na opony znacząco ułatwiają ich bezpieczne przechowywanie. Chronią przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, a dodatkowo zabezpieczają je przed promieniowaniem UV. Zanim jednak spakuje się opony do worków, należy je dokładnie umyć i osuszyć, gdyż wilgoć w zamkniętych szczelnie workach mogłyby uszkodzić strukturę wewnętrzną opon.

Opony zapakowane w worki foliowe lub w folię opakowaniową najlepiej jest przechowywać pionowo. Warto także postawić je na stojaku i obracać co jakiś czas, by nie uległy deformacji. Z tego też powodu opon nie powinno się wieszać, ponieważ z całą pewnością doprowadzi to do ich odkształcenia. Najlepiej trzymać je również z dala od grzejnika czy innych źródeł ciepła. Nieodpowiednie warunki przechowywania w krótkim czasie przyczynią się do uszkodzenia opon.

Projekt i realizacja: