Aktualności

Worki foliowe LDPE – jakie mają zastosowania?

worki foliowe ldpe

Worki foliowe LDPE to produkty o szerokim zastosowaniu. Ze względu na to, że folia ta odznacza się wysoką wytrzymałością, wykorzystywana jest zarówno w warunkach domowych, jak i w wielu dziedzinach przemysłu czy w branży spożywczej. Jakie zastosowania mają worki foliowe LDPE? Odpowiadamy!

 

Worki foliowe LDPE – poznaj ich właściwości

Worki foliowe LDPE wykonywane są z polietylenu o niskiej gęstości. Wyróżniają się nie tylko znakomitą trwałością, ale również giętkością i miękkością. Oprócz tego są wysokoelastyczne oraz odporne na przebicia. Warto również dodać, że worki foliowe LDPE są bezbarwne i prezentują się bardzo estetycznie, stąd też są szeroko wykorzystywane w rozmaitych gałęziach przemysłu. Worki foliowe mogą mieć dowolne rozmiary, dzięki czemu bez problemu dopasowuje się je do konkretnych zastosowań. Są także wygodne w użytku i znacząco ułatwiają codzienną pracę. To jeden z najpopularniejszych produktów wśród producentów folii budowlanej oraz spożywczej.

 

Zastosowanie worków foliowych LDPE

Jak wspominaliśmy na początku, worki foliowe LDPE mają bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim służą do zabezpieczania towarów przed wilgocią, a także zanieczyszczeniami. Są także świetną alternatywą dla zbiorczych opakowań, takich jak skrzynie czy kartony. Służą również do magazynowania odpadów, np. jako worki na śmieci. Sprawdzą się również do wzmacniania oraz zabezpieczania opakowań przed otwarciem. Worki foliowe LDPE są też nieocenionym materiałem podczas transportu, ponieważ ułatwiają przechowywanie towarów. Co więcej, pozwalają na tworzenie zwartych opakowań na paletach oraz nadają opakowaniom estetyczny wygląd.

Worki foliowe LDPE można także dopasowywać do indywidualnych preferencji klientów, np. tworząc w nich mikroperforacje. Takie maleńkie otwory przepuszczają powietrzę przez folię i uwalniają parę wodną na zewnątrz. Dzięki temu produkty, które znajdują się w woreczkach, na dłużej zachowują swoją świeżość. Jest to szczególnie ważne w branży spożywczej zarówno przy pakowaniu pieczywa, owoców, warzyw czy nasion, jak i produktów przeznaczonych do mrożenia.