Aktualności

Worki foliowe LDPE – jakie mają zastosowania?

Worki foliowe LDPE – jakie mają zastosowania?

Worki foliowe LDPE to produkty o szerokim zastosowaniu. Ze względu na to, że folia ta odznacza się wysoką wytrzymałością, wykorzystywana jest zarówno w warunkach domowych, jak i w wielu dziedzinach przemysłu czy w branży spożywczej. Jakie zastosowania mają worki foliowe LDPE? Odpowiadamy!

Spis treści:

  1. Worki foliowe LDPE – poznaj ich właściwości
  2. Zastosowanie worków foliowych LDPE
  3. Gdzie kupić woreczki foliowe LDPE?
  4. Ile kosztują worki z folii LDPE?
  5. Polimer Eko – producent worków LDPE

Worki foliowe LDPE – poznaj ich właściwości

Worki foliowe LDPE wykonywane są z polietylenu o niskiej gęstości. Wyróżniają się nie tylko znakomitą trwałością, ale również giętkością i miękkością. Oprócz tego są wysokoelastyczne oraz odporne na przebicia. Warto również dodać, że worki foliowe LDPE są bezbarwne i prezentują się bardzo estetycznie, stąd też są szeroko wykorzystywane w rozmaitych gałęziach przemysłu. Wybrany producent worków LDPE zwykle wytwarza produkty w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dopasowuje się je do konkretnych zastosowań. Są także wygodne w użytku i znacząco ułatwiają codzienną pracę. To jeden z najpopularniejszych produktów wśród producentów folii budowlanej oraz spożywczej.

Zastosowanie worków foliowych LDPE

Jak wspominaliśmy na początku, worki foliowe LDPE mają bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim służą do zabezpieczania towarów przed wilgocią, a także zanieczyszczeniami. Są także świetną alternatywą dla zbiorczych opakowań, takich jak skrzynie czy kartony. Służą również do magazynowania odpadów, np. jako worki na śmieci. Sprawdzą się również do wzmacniania oraz zabezpieczania opakowań przed otwarciem. Worki foliowe LDPE są też nieocenionym materiałem podczas transportu, ponieważ ułatwiają przechowywanie towarów. Co więcej, pozwalają na tworzenie zwartych opakowań na paletach oraz nadają opakowaniom estetyczny wygląd.

 

Woreczki foliowe LDPE można także dopasowywać do indywidualnych preferencji klientów, np. tworząc w nich mikroperforacje. Takie maleńkie otwory przepuszczają powietrzę przez folię i uwalniają parę wodną na zewnątrz. Dzięki temu produkty, które znajdują się w woreczkach, na dłużej zachowują swoją świeżość. Jest to szczególnie ważne w branży spożywczej zarówno przy pakowaniu pieczywa, owoców, warzyw czy nasion, jak i produktów przeznaczonych do mrożenia.

Gdzie kupić woreczki foliowe LDPE?

Woreczki foliowe LDPE można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Wiele firm oferuje je w hurtowniach przemysłowych i sklepach budowlanych. W Internecie istnieje wiele stron, które oferują tego typu produkty, w tym dużych platform handlowych. Jednak zawsze warto dokonać przemyślanej decyzji, sprawdzając nie tylko ceny, ale również opinie innych klientów.

Ile kosztują worki z folii LDPE?

Cena worków z folii LDPE jest zależna od wielu czynników, w tym rozmiaru worka, ilości w paczce, a także marki. Na ogół ceny tych produktów są bardzo konkurencyjne i dostępne dla szerokiego spektrum klientów. Koszt jednego worka foliowego LDPE może się zaczynać już od kilkunastu groszy, a za paczkę 100 worków trzeba zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Polimer Eko – producent worków LDPE

Jako renomowany producent worków foliowych LDPE, oferujemy szeroką gamę produktów dostosowanych do różnych zastosowań. Polimer Eko to firma znana z innowacyjności i elastyczności, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. W ofercie posiadamy między innymi worki foliowe zamykane LDPE, idealne do przechowywania różnego rodzaju produktów czy worki na opony, które zabezpieczają opony przed uszkodzeniami podczas przechowywania i transportu.

 

Oferujemy również worki biodegradowalne i woreczki ekologiczne, które są doskonałym wyborem dla osób świadomych ochrony środowiska. W swojej ofercie mamy też folię HDPE. Jest ona trwała, wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne.