Aktualności

Do czego wykorzystywać worki biodegradowalne?

Dbanie o środowisko jest nie tylko obowiązkiem, ale i koniecznością. Podejmowanie codziennych wyborów, mających na celu zatroszczenie się o wspólną planetę, to ogromny krok w stronę czystego świata. Jednym z takich wyborów, który warto podjąć, jest zmiana standardowych worków na śmieci na worki biodegradowalne. Czym charakteryzują się worki biodegradowalne na śmieci? Do czego można je wykorzystać? Odpowiadamy!

worki_biodegradowalne

Spis treści:

  1. Worki biodegradowalne na śmieci i odpady bio
  2. Czy biodegradowalne worki można użyć na odchody psa?
  3. Jaki worek biodegradowalny wybrać? – dostępne rozmiary

Worki biodegradowalne na śmieci i odpady bio

Worki biodegradowalne na śmieci i odpady bio to świetna alternatywa dla klasycznych worków plastikowych. Posiadają one dodatek d2w, pod wpływem, którego następuje dwufazowy rozkład tworzyw sztucznych. W pierwszej fazie następuje rozkład worka na drobne cząsteczki, zaś w drugiej fazie ulega on rozkładowi do substancji organicznych, przyswajalnych przez rośliny.

Czy w takim razie biodegradowalne worki na śmieci są trwałe? Ależ oczywiście! Są podobnie wytrzymałe na rozciąganie oraz uszkodzenia mechaniczne, co worki plastikowe. Co więcej, jeśli worek nie jest mokry i nie znajduje się w temperaturze powyżej 70°C, nic mu się nie stanie. Jednak w sytuacji, gdy do worka wyrzuca się wilgotne śmieci, warto pamiętać, że jego rozkład nastąpi szybciej. Wówczas zaleca się jego wymianę co około tydzień.

Czy biodegradowalne worki można użyć na odchody psa?

Sprzątanie po swoim psie to obowiązek każdego właściciela czworonoga. W celu szybkiego pozbycia się odchodów wykorzystuje się specjalne woreczki do tego przeznaczone, które następnie, wraz z zawartością, wyrzuca się do kosza na psie odchody. Biodegradowalne worki na odchody psa sprawdzą się w tym celu idealnie. Dlaczego? Ulegają one całkowitemu rozkładowi, nie wydzielając przy tym groźnych dla środowiska substancji. Biodegradacja woreczków ekologicznych przebiega w około 24 miesiące.

Jaki worek biodegradowalny wybrać? – dostępne rozmiary

Biodegradowalne worki na śmieci występują we wszystkich standardowych rozmiarach, dzięki czemu każdy będzie w stanie dopasować odpowiedni worek do swoich potrzeb. Największe worki oferowane przez producentów worków na odpady mają pojemność 120l oraz 160l. To bardzo duże i solidne worki, które pod kątem wielkości pasują do dużych koszy na śmieci, a nawet małych kontenerów. Takie worki stosowane są najczęściej w biurach, sklepach, centrach handlowych, a także w wielu budynkach użyteczności publicznej. Do użytku domowego sprawdzą się zaś mniejsze worki biodegradowalne, a mianowicie takie o pojemności 35l oraz 60l.