Aktualności

Opakowania foliowe do pakowania odzieży

Opakowania foliowe do pakowania odzieży

Folia polipropylenowa posiada bardzo wiele zastosowań. Chętnie wykorzystywana jest jako opakowania foliowe do pakowania odzieży – zarówno tej w domu, jak i przeznaczonej do sprzedaży. W obu przypadkach to najlepszy sposób ochrony przed kurzem i zabrudzeniami.

Spis treści: 

  1. Opakowania foliowe do pakowania odzieży w domu – jaka folia się sprawdzi?
  2. Jaką folię wybrać przy sprzedaży odzieży?

Opakowania foliowe do pakowania odzieży w domu – jaka folia się sprawdzi?

Nie każdy ma możliwość pomieszczenia wszystkich swoich ubrań w szafie. Większość z nas w zależności od pory roku, wyjmuje z niej część odzieży po to, by zmieściła się ta odpowiednia na dany sezon. Pozostaje zatem problem odpowiedniego jej przechowania – tak, by nie uległa zabrudzeniu i zniszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji są opakowania foliowe do pakowania odzieży – najlepiej w wersji próżniowej. Na rynku dostępnych jest wiele foliowych worków wyposażonych w specjalne zamknięcie oraz zawór, przez który za pomocą odkurzacza odessać można powietrze z jego wnętrza. Odzież jest idealnie zabezpieczona, a do tego próżniowe pakowanie ubrań pozwala na oszczędność cennego miejsca.

 

Równie dobrym pomysłem na zapakowanie ubrań, których nie używamy, jest włożenie ich w worków foliowych. Doświadczony producent worków foliowych wyposaży je  w zamknięcie strunowe bądź taśmę do zaklejenia. Wykonane z wysokogatunkowych materiałów, odporne na pęknięcia i rozerwania, idealnie ochronią swoją zawartość. Aby mieć stuprocentową pewność, że nasza odzież nie ulegnie zniszczeniu w czasie przechowywania, worki można dodatkowo owinąć folią stretch. Dzięki jej dużej kleistości, poszczególne paczki z worków foliowych nie będą się przesuwać w miejscu składowania, a do tego ich ochrona zostanie znacznie podniesiona.

 

W domu bardzo często wykorzystuje się folie opakowaniowe na ubrania wiszące na wieszakach. Takiego zabezpieczenia wymaga odzież rzadziej używana lub też o wysokiej jakości. Warto tu wybrać folię z otworem, przez który przełożyć można górną część wieszaka. Ciasno otulone w ten sposób ubrania unikną ewentualnych zniszczeń oraz zabrudzeń.

Jaką folię wybrać przy sprzedaży odzieży?

To, jak – jako producent lub dystrybutor – zapakujemy sprzedawane ubrania, ma dziś prawie takie samo znaczenie, jak trafiający do klienta produkt. Opakowania foliowe do pakowania odzieży muszą budzić zaufanie klienta. Dzięki temu można być pewnym, że wróci do nas przy okazji kolejnych zakupów. Odpowiednio dobrane opakowanie foliowe ładnie wyeksponuje towar, a przy okazji ochroni go przez uszkodzeniem, zabrudzeniem czy wilgocią.

 

Najpopularniejszym rozwiązaniem opakowania foliowe do pakowania odzieży przy sprzedaży ubrań są zaklejane torebki foliowe. Ich łatwe zamknięcie jest solidne i nie wydłuża czasu przeznaczonego na pakowanie. Jeśli prowadzimy działalność wysyłkową, wtedy z powodzeniem korzystać możemy z foliopaków, które są szczególnie cenione za wytrzymałość na rozciąganie i uszkodzenia. Większą ilość pojedynczo zapakowanych w torebki foliowe ubrań możemy delikatnie spiąć za pomocą folii stretch, która w tym przypadku nie tylko dodatkowo ochroni towar, ale również zabezpieczy przed jego przesuwaniem się podczas transportu. Innym sposobem na ochronienie zapakowanej już odzieży przed przemieszczaniem się np. w pudełkach kartonowych jest użycie folii bąbelkowej. Aby uniknąć przesuwania się ubrań w pojedynczych torebkach foliowych warto pamiętać o odpowiednim dobraniu ich rozmiaru. W tym celu warto złożyć towar, zmierzyć i dodać po 1 cm na długości i szerokości. W ten sposób otrzymamy optymalną wielkość torebki foliowej. Zapakowane w ten sposób produkty dotrą bezpiecznie do klientów.