Aktualności

Jak zabezpieczyć okna na budowie? Poradnik

Przed przystąpieniem do prac budowlanych, remontowych czy wykończeniowych warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu okien, by ochronić je przed zabrudzeniem, uszkodzeniem, a także zniszczeniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zabezpieczyć okna na budowie – zarówno szyby, ramy, jak i okucia – zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Jak zabezpieczyć okna na budowie? Poradnik

Spis treści:

  1. Jak zabezpieczyć okna na budowie? Przygotowanie najważniejsze
  2. Niezbędna folia do zabezpieczenia okien na budowie
  3. Folia do zabezpieczenia okien – instrukcja jak jej używać?
  4. Zabezpieczenie okien na budowie – podsumowanie

Jak zabezpieczyć okna na budowie? Przygotowanie najważniejsze

Na budowie wykonuje się wiele prac, które mogą prowadzić do tworzenia się kurzu, pyłu czy zabrudzeń. Z kolei wykorzystywane podczas prac budowlanych narzędzia mogą generować zniszczenia – szczególnie, jeśli chodzi o powierzchnię okien. Stąd też warto je odpowiednio zabezpieczyć. Jak zabezpieczyć okna na budowie? Rozwiązaniem, które sprawdzi się w tym przypadku najlepiej, jest folia do zabezpieczenia okien, np. folia malarska w rolce. Jest to tani, a także praktyczny sposób na ochronę szyb, ram i okuć przed zniszczeniem. By ją przymocować, warto posłużyć się taśmami klejącymi, a najlepiej taśmą malarską, która również nie kosztuje dużo i jest ogólnodostępna.

Niezbędna folia do zabezpieczenia okien na budowie

Folia do zabezpieczenia okien na budowie stanowi skuteczną ochronę przed odpryskami farby, zasychającym tynkiem czy wszechobecnym pyłem. Stosując ją, unikniesz zabrudzeń oraz uszkodzeń, które byłyby bardzo problematyczne do usunięcia. Jak wcześniej wspominaliśmy, najlepszym wyborem będą folie malarskie, a także folie budowlane czy też folie typu stretch. Warto sięgać po rozwiązania oferowane przez sprawdzonych producentów folii budowlanej, które będą trwałe, solidne i niezawodne!

Folia do zabezpieczenia okien – instrukcja jak jej używać?

  1. Rozpocznij od dokładnego zabezpieczenia okien na budowie przy pomocy folii. Nie pomiń żadnego elementu – pamiętaj nie tylko o szybach i ramach, ale także o okuciach. Do jej przymocowania użyj taśmy malarskiej.
  2. Na czas budowy zdemontuj klamki w tych oknach, w których możesz to zrobić. Dzięki temu unikniesz ich uszkodzenia, a te sytuacje niestety zdarzają się na budowie bardzo często.
  3. Okna przejściowe zabezpiecz z zewnątrz pomieszczenia do wewnątrz.
  4. Dobrym pomysłem jest również demontaż lub odpowiednie zabezpieczenie osłonek okuć, które wykonane są z tworzywa.
  5. Po zakończeniu wszelkich prac usuń folię oraz taśmę i gotowe! Jeśli chodzi o to, czym usunąć klej po taśmie z ramy okiennej, najlepiej sprawdzi się spirytus lub benzyna ekstrakcyjna.

Zabezpieczenie okien na budowie – podsumowanie

Jak widać, zabezpieczenie okien na budowie jest bardzo ważne i ma ogromny wpływ na to, jak będą prezentowały się po zakończeniu wszystkich prac. Zadbaj więc o to, by dobrze ochronić je przy pomocy folii do zabezpieczenia okien. Jest tania i łatwo dostępna, dlatego – jeśli jeszcze jej nie masz – koniecznie się w nią zaopatrz!