Aktualności

Taśmy klejące – rodzaje, wymiary, zastosowanie

Taśma klejąca to produkt, który każdy z nas ma w swoim domu. Występuje w różnych wymiarach, kolorach, a nawet grubościach. Taśma montażowa, dwustronna, bezbarwna, tkaninowa – rodzajów jest wiele, dlatego warto dopasować odpowiednią taśmę do konkretnego zastosowania. Podpowiadamy, jak to zrobić.

tasma klejaca

Rodzaje taśm klejących

Taśmy klejące możemy znaleźć nawet w zwykłym supermarkecie. Standardowe taśmy bezbarwne do klejenia papieru, taśmy dwustronne czy malarskie dostępne są praktycznie w każdym sklepie. Istnieją jednak również mocniejsze taśmy, które stosowane są nawet w celach naprawczych. Należą do nich na przykład taśmy klejące wzmocnione włóknem szklanym czy taśmy piankowe odporne na wodę, wilgoć, mróz, a także promieniowanie UV. Bardzo chętnie używanym rodzajem taśmy klejącej jest taśma pakowa, ponieważ występuje w różnych wymiarach i kolorach. Często można ją także spersonalizować poprzez stworzenie nadruku, dlatego jest chętnie wykorzystywana przez firmy jako element reklamowy.

Wymiary taśm klejących

Wymiary taśmy klejącej mogą być bardzo różne. Od bardzo cienkich, dosłownie kilkumilimetrowych, które służą do prac precyzyjnych, po bardzo szerokie taśmy, idealne chociażby do zaklejania dużych pudełek i kartonów o szerokim zakresie wag. Najpopularniejsze taśmy to przede wszystkim te o wymiarach 48 mm × 66 yd, 48 mm × 990 yd oraz 75 mm × 660 yd. Takie wymiary taśmy przydają się zwłaszcza przy pakowaniu dużych przesyłek. Ponieważ są to długie rolki, nie trzeba martwić się o zakup nowych przez długi czas.

Zastosowanie taśm klejących

Taśmy klejące mają nieco inne zastosowanie w zależności od rodzaju. Na przykład taśmy klejące pakowe sprawdzą się przy zaklejaniu pudeł, kartonów, a także worków foliowych. Dodatkowo chronią towary w transporcie, jak również podczas magazynowania. Natomiast taśmy dwustronne nadadzą się idealnie do tworzenia bardzo trwałych połączeń. Używane są zarówno w gospodarstwach domowym, jak i przez fachowców podczas codziennej pracy. Do ciężkich ładunków warto zastosować natomiast taśmę wzmocnioną włóknem szklanym, która wykonana jest z solidnego polipropylenu (PP). Zapewnia stabilizację, wytrzymałość, doskonałą przylepność, a do tego jest odporna na rozerwanie.

Projekt i realizacja: