Aktualności

Czym zmyć klej po taśmie?

Zmywanie kleju po taśmie to zmora nas wszystkich. Nikt nie lubi tego robić, bo jest to dosyć trudne i czasochłonne zadanie. Chyba że zna się metody, które ułatwią, a także przyspieszą ten proces. Poznaj najskuteczniejsze sposoby, które podpowiedzą Ci, czym zmyć klej po taśmie z z plastiku, drewna, ściany i innych powierzchni. Zapraszamy do lektury!

Czym zmyć klej po taśmie?

Spis treści:

  1. Jak usunąć resztki kleju po taśmie? Sprawdzone rozwiązania
  2. Czym zmyć klej po taśmie po taśmie dwustronnej?
  3. Czym usunąć klej po taśmie z plastiku?
  4. Czym usunąć klej po taśmie z drewna?
  5. Czym usunąć klej po taśmie z ramy okiennej?
  6. Czym usunąć klej po taśmie malarskiej ze ściany?
  7. Jak usunąć klej z taśmy z mebli?

Jak usunąć resztki kleju po taśmie? Sprawdzone rozwiązania

Raz na zawsze zapomnij o żmudnym usuwaniu resztek kleju po taśmie. Poznaj proste i szybkie sposoby, dzięki którym zrobisz szybko i skutecznie. To naprawdę prostsze niż myślisz!

Czym zmyć klej po taśmie po taśmie dwustronnej?

Jak usunąć klej po taśmie dwustronnej? Na początku podgrzej go suszarką. Pod wpływem ciepła klej rozpuści się, dzięki czemu będziesz w stanie łatwo go usunąć. Jego pozostałości możesz zdjąć miękką ściereczką nasączoną w acetonie lub wysokoprocentowym alkoholu.

Czym usunąć klej po taśmie z plastiku?

Zastanawiasz się, czym zmyć klej po taśmie z plastiku? Jeśli korzystasz z naszych taśm Polimer Eko, polecamy wstępnie przetrzeć klej mokrą ściereczką, a następnie posmarować go olejem lub masłem i odczekaj kilka minut. Po tym czasie kolistymi ruchami zetrzyj tłuszcz wraz z klejem ręcznikiem papierowym. Na koniec przemyj plastikową powierzchnię mokrą gąbką nasączoną płynem do mycia naczyń.  

Czym usunąć klej po taśmie z drewna?

Najbezpieczniejszym sposobem na usunięcie kleju po taśmie z drewna jest użycie lekko wilgotnej ścierki i delikatne przecieranie powierzchni. Bardzo ważne, by ściereczka była tylko delikatnie zwilżona, ponieważ zbyt duża ilość wody mogłaby uszkodzić drewno. Pamiętaj, że choć jest to metoda czasochłonna, to przy tym również całkowicie bezinwazyjna i na pewno nie zniszczy drewnianej powierzchni.

Czym usunąć klej po taśmie z ramy okiennej?

Nie wiesz, czym usunąć klej po taśmie z ramy okiennej? Producenci taśmy polipropylenowej proponują, by sięgnąć po spirytus lub benzynę ekstrakcyjną. Jeśli wybierzesz to drugie rozwiązanie, zachowaj wszelkie środki ostrożności. Załóż rękawiczki i ochroń oczy. Ten środek jest bowiem bardzo silny, dlatego należy obchodzić się z nim uważnie. Ponadto po jego zastosowaniu koniecznie wywietrz pomieszczenie. Jeżeli po czyszczeniu nadal widać pozostałości po kleju, delikatnie usuń go za pomocą plastikowej lub silikonowej szpatułki.

Czym usunąć klej po taśmie malarskiej ze ściany?

Zastanawiasz się, czym zmyć klej po taśmie malarskiej? Najlepiej użyj do tego tylko wody i gąbki. Zwilż gąbkę ciepłą wodę i bardzo delikatnie pocieraj miejsca pokryte klejem po taśmie malarskiej. Tym sposobem w kilka chwil usuniesz klej po taśmie malarskiej ze ściany. Pamiętaj jednak, by używać miękkiej strony gąbki, która nie uszkodzi struktury ściany.

Jak usunąć klej z taśmy z mebli?

Jak sugerują producenci taśmy klejącej, w usunięciu kleju z taśmy z mebli pomoże Ci spirytus lub aceton. W tym celu nasącz wacik kosmetyczny wybranym produktem i przetrzyj dane miejsce, aż usuniesz klej. Zanim przystąpisz do czyszczenia mebli, upewnij się, że można używać na nich tego typu detergentów. Jeśli Twoje meble wykonane są z drewna, zastosuj patent, który opisaliśmy powyżej.

Ostatnio na naszym blogu: Do czego wykorzystywać worki biodegradowalne?