Aktualności

Dlaczego warto używać worków próżniowych?

Dlaczego warto używać worków próżniowych

 

Worki próżniowe są bardzo praktycznym rodzajem opakowania, stosowanym zarówno podczas porządków, jak i przygotowywania jedzenia. Jednak czym są worki próżniowe? Jak się ich używa? Czy warto zainwestować w ich kupno? Zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu, gdzie odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące worków próżniowych.

Jak działają worki próżniowe?

Chociaż worki foliowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem do przechowywania przedmiotów, od lat na rynku zainteresowaniem cieszą się również nowoczesne worki próżniowe. Tego typu opakowania ściśle dopasowują się do kształtu umieszczanego w nich przedmiotu. Dzieje się tak, ponieważ worek jest opróżniany z powietrza za pomocą specjalnego urządzenia lub odkurzacza. Dzięki temu można zmniejszyć objętość zapakowanych ubrań czy jedzenia o nawet 70%-80%. Produkty zachowują również na dłużej świeżość i formę. 

Worki próżniowe – co można przechowywać?

Ogromną zaletą worków próżniowych jest to, że można w nich przechowywać wiele rodzajów produktów. Pakowane hermetycznie jedzenie za pomocą worków próżniowych nie zepsuje się przez wiele tygodni. Podobnie jak folia opakowaniowa, worki próżniowe również są bardzo wytrzymałe, ale dodatkowo przedłużają świeżość, dzięki pozbawieniu produktów spożywczych dostępu powietrza. Worki próżniowe nadają się również świetnie do przechowywania ubrań. Odzież przechowywana w wrokach próżniowych zachowa świeżość, będzie zajmowała mało miejsca i nie ma szans, aby została zaatakowana przez mole. 

Worki próżniowe – jak używać?

Worki próżniowe są bardzo proste w użytku. Wystarczy, że włożysz przedmiot do środka poprzez specjalny otwór, a następnie podłączysz do zaworu zwykły odkurzacz lub specjalne urządzenie do odprowadzania powietrza. Aby zacząć odsysanie powietrza wystarczy włączyć sprzęt, a on zrobi za Ciebie resztę. Tobie pozostaje jedynie odłączyć urządzenie i umieść worek próżniowy wraz z zawartością na półce czy na lodówce. Całość zajmuje dosłownie dwie minuty, a proces jak tak prosty, jak użycie zwykłej folii do pakowania odzieży.

Worki próżniowe – jaki rozmiar?

W sklepach możesz znaleźć worki próżniowe o najróżniejszych rozmiarach. Wszystko zależy od tego, jakie produkty chcesz zapakować. Oferowane są również worki próżniowe specjalnie przeznaczone na ubrania wiszące w szafie. Produkt, który chcesz zapakować, nie musi mieć luzu. Warto, aby w jak największym stopniu wypełniał worek. Wtedy możesz mieć pewność, że worek próżniowy z produktem będzie zajmował tak mało miejsca, jak to możliwe.

Projekt i realizacja: