Aktualności

Folia z polietylenu – czym jest i jakie ma zastosowania?

Prawidłowe zapakowanie towaru jest kluczowe nie tylko w transporcie. Również podczas przechowywania i użytkowania produktów. Dzięki uniwersalnej folii polietylenowej jest to łatwe i bezpieczne. Również w przypadku artykułów spożywczych.

Charakterystyka folii PE

Folia polietylenowa to materiał o niskiej gęstości, dzięki czemu cechuje się wysoką wytrzymałością na rozciąganie. Charakteryzuje się również odpornością na warunki atmosferyczne oraz sól. Ze względu na dostępność polietylenu folia ta jest najtańszym materiałem używanym do pakowania. Cechuje się dodatkowo wysoką przezroczystością i połyskiem, dzięki czemu umożliwia wyeksponowanie zapakowanych w nią produktów. W razie potrzeby można również z łatwością ją zabarwić. Kolorowa folia z polietylenu pozwala ukryć zawartość paczki, co może być szczególnie przydatne podczas transportu. Dzięki zastosowaniu polietylenu materiał, który powstaje, jest rozciągliwy oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak rozerwanie i przebicie. Folia PE jest również materiałem termoplastycznym. Dzięki skorzystaniu z usługi zgrzewania pozwala na szybkie i łatwe wyprodukowanie opakowań foliowych.

Folie polietylenowe – kiedy warto po nie sięgnąć?

Zakres zastosowań folii polietylenowych jest wyjątkowo szeroki. Jest ona przydatna podczas zabezpieczania towaru do przewozu, z łatwością można użyć jej nawet podczas szykowania palet do transportu. Umożliwia również pakowanie pojedynczych przedmiotów i ochrania je przed uszkodzeniem. Jest to materiał zabezpieczający przed wilgocią, przez co z powodzeniem może być wykorzystywany do pakowania śmieci. Chroni również przed kurzem, dzięki czemu może służyć do zabezpieczenia cennych bibelotów. Producent folii PE zapewnia również wersje przeznaczone do kontaktu z żywnością. Pozwala ona na łatwe zabezpieczanie pokarmu w lodówce, dzięki czemu nie przenoszą się zapachy.

Zalety folii z polietylenu

W zależności od gęstości folia polietylenowa różni się właściwościami termicznymi. Folia PE jest odporna na niskie temperatury, dzięki czemu może być stosowana jako folia budowlana. Folia polietylenowa izolacyjna zabezpiecza podłoże przed wilgocią. W przypadku folii termokurczliwej szczególnie istotna jest niska temperatura topnienia, która umożliwia zaoszczędzenie energii podczas zgrzewania. Worki termokurczliwe są nietoksyczne i przystosowane do kontaktu z żywnością. Zabezpieczają zawartość przed kurzem i wilgocią. Dodatkowo zapobiegają przedwczesnemu psuciu się artykułów spożywczych. Umożliwiają zapakowanie zarówno pojedynczych sztuk produktu jak i całych zgrzewek.

Projekt i realizacja: