Aktualności

Folia do owijania mebli – jaka najlepiej się sprawdzi?

folia do owijania mebli

Folia stretch cieszy się obecnie ogromną popularnością. Ze względu na szereg zalet jest wykorzystywana zarówno w handlu, przemyśle, jak i w życiu codziennym. Stanowi łatwy oraz tani sposób zabezpieczenia mebli – zarówno na czas przeprowadzki, jak i remontu.

Zalety folii stretch

Pozwala z łatwością zapakować oraz zabezpieczyć przedmioty, oraz paczki dowolnej wielkości i kształcie. Nie ma konieczności korzystania z dodatkowych narzędzi bądź taśmy. Ze względu na dostępność folii o różnych parametrach oraz kolorach, możliwe jest bezpieczne zapakowanie nawet przedmiotów wymagających szczególnych warunków – na przykład ochrony przed światłem słonecznym. Sprawdzą się również podczas pakowania palet z towarem przeznaczonym do transportu.

Rodzaje folii do zabezpieczania towaru

Ze względu na różnorodne potrzeby, producent folii posiada w swojej ofercie produkty o różnych parametrach. Kolor folii może pełnić funkcje praktyczne oraz wpływające na identyfikacje marki. Przejrzysta folia stretch pozwala na szybkie rozpoznanie zawartości przesyłki, dzięki czemu usprawnia proces transportu oraz magazynowania. Jeśli jednak istotniejsze jest zakrycie przewożonej zawartości, lepiej wybrać folię czarną. Jest ona całkowicie nieprzeźroczysta. Powoduje, że transportowana paczka jest estetyczna i pozwala dobrze wyeksponować taśmę z logo przedsiębiorstwa. Dodatkową zaletą jest również ochrona przeciwsłoneczna. Dobierając folię stretch, należy zwrócić uwagę również na jej grubość. Odpowiednie zabezpieczenie towaru może wymagać folii o standardowej grubości lub wzmocnionej. Jest to uzależnione od wagi oraz gabarytu ładunku.

Jak dobrać folię do owijania mebli?

Podczas pakowania mebli oraz sprzętów domowych należy zwrócić uwagę na ich kształt, oraz specyfikę. Meble o delikatnej budowie wymagają starannego zabezpieczenia, lecz zwykle są lżejsze niż masywne, drewniane szafy i komody. Do sporadycznego pakowania w zupełności wystarczy folia ręczna, niewymagająca specjalistycznego sprzętu. Występuje ona w kilku szerokościach, dzięki czemu z powodzeniem można zabezpieczyć zarówno wysokie meble, jak i drobniejsze. Świetnie sprawdzi się również do pakowania wszelakich bibelotów. Podczas zabezpieczania cennych sprzętów elektronicznych oraz obrazów, warto wybrać folię stretch czarną. W pozostałych przypadkach równie dobrze sprawdzi się folia przezroczysta. Podczas zabezpieczania mebli o wyjątkowo nieregularnych kształtach, warto zwrócić uwagę również na rozciągliwość folii.

Projekt i realizacja: