Aktualności

Folia do owijania mebli – jaka najlepiej się sprawdzi?

Folia stretch cieszy się obecnie ogromną popularnością. Ze względu na szereg zalet jest wykorzystywana zarówno w handlu, przemyśle, jak i w życiu codziennym. Folia do owijania mebli stanowi łatwy oraz tani sposób zabezpieczenia mebli – zarówno na czas przeprowadzki, jak i remontu.

Spis treści:

  1. Zalety folii stretch
  2. Rodzaje folii do zabezpieczania towaru
  3. Jak dobrać folię do owijania mebli?
  4. Folia do owijania mebli sprawdzi się podczas transportu
  5. Folia stretch a warunki domowe
  6. Pakowanie podczas przeprowadzki a folia do owijania mebli
  7. Folia do owijania mebli przydatna podczas remontów

Zalety folii stretch

Pozwala z łatwością zapakować oraz zabezpieczyć przedmioty, oraz paczki dowolnej wielkości i kształcie. Nie ma konieczności korzystania z dodatkowych narzędzi bądź taśmy. Ze względu na dostępność folii o różnych parametrach oraz kolorach, możliwe jest bezpieczne zapakowanie nawet przedmiotów wymagających szczególnych warunków – na przykład ochrony przed światłem słonecznym. Sprawdzą się również podczas pakowania palet z towarem przeznaczonym do transportu oraz jako folia do owijania mebli.

Rodzaje folii do zabezpieczania towaru

Ze względu na różnorodne potrzeby, producent folii posiada w swojej ofercie produkty o różnych parametrach. Kolor folii może pełnić funkcje praktyczne oraz wpływające na identyfikacje marki. Przejrzysta folia stretch pozwala na szybkie rozpoznanie zawartości przesyłki, dzięki czemu usprawnia proces transportu oraz magazynowania. Jeśli jednak istotniejsze jest zakrycie przewożonej zawartości, lepiej wybrać folię czarną. Jest ona całkowicie nieprzeźroczysta. Powoduje, że transportowana paczka jest estetyczna i pozwala dobrze wyeksponować taśmę z logo przedsiębiorstwa. Dodatkową zaletą jest również ochrona przeciwsłoneczna. Dobierając folię stretch, należy zwrócić uwagę również na jej grubość. Odpowiednie zabezpieczenie towaru na paletach może wymagać folii o standardowej grubości lub wzmocnionej. Jest to uzależnione od wagi oraz gabarytu ładunku.

Jak dobrać folię do owijania mebli?

Podczas pakowania mebli oraz sprzętów domowych należy zwrócić uwagę na ich kształt, oraz specyfikę. Meble o delikatnej budowie wymagają starannego zabezpieczenia, lecz zwykle są lżejsze niż masywne, drewniane szafy i komody. Do sporadycznego pakowania w zupełności wystarczy ręczna folia do owijania mebli, niewymagająca specjalistycznego sprzętu. Występuje ona w kilku szerokościach, dzięki czemu z powodzeniem można zabezpieczyć zarówno wysokie meble, jak i drobniejsze. Świetnie sprawdzi się również do pakowania wszelakich bibelotów. Podczas zabezpieczania cennych sprzętów elektronicznych oraz obrazów, warto wybrać folię stretch czarną. W pozostałych przypadkach równie dobrze sprawdzi się folia przezroczysta. Podczas zabezpieczania mebli o wyjątkowo nieregularnych kształtach, warto zwrócić uwagę również na rozciągliwość folii.

Folia do owijania mebli sprawdzi się podczas transportu

W zdecydowanej większości przypadków folia stretch jest wykorzystywana do pakowania rozmaitych przesyłek (nawet tych o bardzo dużych rozmiarach). Na szczególne wyróżnienie zasługuje w tym przypadku folia do owijania mebli. Taki produkt pełni nieocenioną rolę w szeroko pojętym transporcie. Chroni towary ustawiane na paletach oraz przewożone do klientów przez setki kilometrów. Występuje w formie przezroczystej oraz kolorowej, tak aby nie było problemów ze zidentyfikowaniem przesyłek i paczek. Czarna odmiana sprawdza się w sytuacji, w której towar ma być zamaskowany. 

Folia stretch a warunki domowe

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby folię stretch wykorzystywać w warunkach domowych. To idealna folia do mebli, które znajdują się m.in. na strychu, w garażu lub też w piwnicy. Dzięki niej posiadacze mebli mają pewność, że ochronią je przed poważnymi zanieczyszczeniami, zabrudzeniami i uszkodzeniami. Folia zabezpieczająca meble sprawdzi się również wtedy, gdy domownicy zechcą przechowywać meble w ogrodowej altance. To skuteczna ochrona przed deszczem oraz niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

 

Folia ochronna do mebli w wersji stretch w gospodarstwach domowych jest wykorzystywana na coraz szerszą skalę. Mowa tutaj m.in. o zabezpieczeniu mebli w trakcie malowania, drobnych remontów czy też prac budowlanych i wykończeniowych. Tym samym oszczędza się dużo czasu na sprzątaniu. Jak widać folia stretch jest bardzo praktyczna i uniwersalna, dlatego powinna zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Pakowanie podczas przeprowadzki a folia do owijania mebli

Folia na meble stretch usprawnia również proces pakowania podczas przeprowadzki. Wiadomo, że niektóre osoby chcą zabrać ze sobą zakupione wcześniej meble, lecz trzeba je najpierw odpowiednio zabezpieczyć. Z pomocą wskazanej wyżej folii nie trzeba martwić się o to, że po przyjeździe do nowego lokalu meble będą uszkodzone lub zanieczyszczone.

Folia do owijania mebli przydatna podczas remontów

Folia ochronna na meble umożliwia bezproblemowe i szybkie zakrycie różnego rodzaju mebli na czas wykonywanych prac remontowych. Dzięki temu oszczędza się dużo czasu i nerwów, ponieważ poszczególnych mebli nie trzeba pojedynczo wynosić z remontowanego pomieszczenia. Wystarczy je solidnie przykryć sporym kawałkiem folii i zabrać się za pracę. Owinięcie mebli folią stretch nie powinno zająć domownikom więcej niż kilka minut. To doskonałe zabezpieczenie przed brudem, farbą, kurzem oraz różnymi nieczystościami. Po zakończonych czynnościach remontowych folię wystarczy usunąć z mebli i wyrzucić ją do kosza. W ten sposób zabezpiecza się również różne elementy dodatkowe, w tym m.in. żyrandole, lampy, podłogi, drzwi i parapety.