Aktualności

Taśma poliestrowa PET z poliestru twardego

Czym jest taśma poliestrowa? To inaczej taśma PET wykonana z poliestru twardego. To polimetu o dużej grubości i wytrzymałości, z którego wytwarza się na przykład butelki PET. Jest dużo mocniejszy niż polipropylen (taśmy PP). Co to oznacza dla przemysłu? Taśma poliestrowa PET jest jednym z najmocniejszych typów taśmy z tworzywa sztucznego, jakim dysponuje przemysł. Już dawno odkryto, że jest idealna do spinania dużych i ciężkich ładunków. Dzięki swojej twardości zapewnia stabilne utrzymanie towarów w miejscu podczas transportu, zapobiegając ich przesuwaniu. Taśma spinająca PET wykazuje bardzo wysoką odporność na rozerwanie – w zależności od szerokości znosi obciążenie od 200 do 800 kg. Przystosowana jest do przenoszenia znacznych obciążeń, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowania w przemyśle ciężkim i stalowym, budowlanym i drzewnym, w rolnictwie, w branży mechanicznej i wielu innych.

Taśmy spinające PET do ciężkich ładunków

Warto dodać, że taśma spinająca PET jest bardzo odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie traci swoich właściwości niezależnie od tego, czy oddziaływują na nią promienie UV, bardzo niskie i wysokie temperatury, a także wysoka wilgotność. Można ją ponadto wykorzystać do pakowania automatycznego, podczas zgrzewania ładunków oraz przy pakowania metodą klamerkową. Idealnie stabilizuje ładunek i jest dużo tańszą alternatywą dla taśm metalowych. Ponadto jest dużo bardziej elastyczna niż jej odpowiednik wykonany ze sztywnego metalu. Spełnia ponadto wymagania obecne przy najbardziej zaawansowanym pakowaniu automatycznym, inaczej przemysłowym.

Taśma PET dwustronna i inne

Produkty takie jak taśmy PET produkuje się w wielu szerokościach i zazwyczaj oferuje w rolkach. Ponadto dostępne są w kilka kolorach. Producenci mają w sprzedaży np. taśmę czerwoną, zieloną, czarną oraz bezbarwną. Co istotne taśma PET spinająca ma bardzo przystępną ceną, dzięki czemu powszechnie stosuje się ją do bandowania i spinania palet z ładunkiem. Niejeden producent taśm PET spinających oferuje także możliwość naniesienia nadruku firmowego na taśmę.

Projekt i realizacja: