Aktualności

Taśma poliestrowa PET z poliestru twardego

Czym jest taśma taśma poliestrowa PET? To inaczej taśma PET wykonana z poliestru twardego. To polimet o dużej grubości i wytrzymałości, z którego wytwarza się na przykład butelki PET. Jest dużo mocniejszy niż polipropylen (taśmy PP). Co to oznacza dla przemysłu?

Spis treści:

  1. Taśma poliestrowa PET i jej znaczenie dla przemysłu
  2. Taśmy spinające PET do ciężkich ładunków
  3. Taśma PET dwustronna i inne
  4. Taśma poliestrowa PET – zalety
  5. Taśma poliestrowa PET – zastosowanie

Taśma poliestrowa PET i jej znaczenie dla przemysłu

Taśma poliestrowa PET jest jednym z najmocniejszych typów taśmy z tworzywa sztucznego, jakim dysponuje przemysł. Już dawno odkryto, że jest idealna do spinania dużych i ciężkich ładunków. Dzięki swojej twardości zapewnia stabilne utrzymanie towarów w miejscu podczas transportu, zapobiegając ich przesuwaniu. Taśma spinająca PET wykazuje bardzo wysoką odporność na rozerwanie – w zależności od szerokości znosi obciążenie od 200 do 800 kg. Przystosowana jest do przenoszenia znacznych obciążeń, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowania w przemyśle ciężkim i stalowym, budowlanym i drzewnym, w rolnictwie, w branży mechanicznej i wielu innych.

Taśmy spinające PET do ciężkich ładunków

Warto dodać, że taśma spinająca PET jest bardzo odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie traci swoich właściwości niezależnie od tego, czy oddziaływują na nią promienie UV, bardzo niskie i wysokie temperatury, a także wysoka wilgotność. Można ją ponadto wykorzystać do pakowania automatycznego, podczas zgrzewania ładunków oraz przy pakowania metodą klamerkową. Idealnie stabilizuje ładunek i jest dużo tańszą alternatywą dla taśm metalowych. Ponadto jest dużo bardziej elastyczna niż jej odpowiednik wykonany ze sztywnego metalu. Spełnia ponadto wymagania obecne przy najbardziej zaawansowanym pakowaniu automatycznym, inaczej przemysłowym.

Taśma PET dwustronna i inne

Produkty takie jak taśmy spinające produkuje się w wielu szerokościach i zazwyczaj oferuje w rolkach. Ponadto dostępne są w kilka kolorach. Producenci mają w sprzedaży np. taśmę czerwoną, zieloną, czarną oraz bezbarwną. Co istotne taśma PET spinająca ma bardzo przystępną ceną, dzięki czemu powszechnie stosuje się ją do bandowania i spinania palet z ładunkiem. Niejeden producent taśm PET spinających oferuje także możliwość naniesienia nadruku firmowego na taśmę.

Taśma poliestrowa PET – zalety

Taśma poliestrowa PET może być z powodzeniem wykorzystywana zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Doskonale radzi sobie z wilgocią oraz niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Jest elastyczna i pozwala na znaczne ograniczenie kosztów transportu. Jeśli firmy produkcyjne i transportowe nie posiadają zbyt dużych nakładów finansowych na realizowanie kolejnych zleceń powinno się pomyśleć o wykorzystaniu wspomnianych wyżej taśm poliestrowych PET.

Taśmy z tej kategorii odznaczają się dużą siłą naciągu, łatwym użytkowaniem, wytrzymałością oraz długą żywotnością. Można je bezproblemowo przechowywać i mieć przy tym pewność, że taśma PET nie utraci swoich cennych właściwości. Taka taśma jest dużo bezpieczniejsza w użytkowaniu niż w przypadku taśm stalowych. Dzięki temu można zadbać o swoje dłonie i nie narazić ich na żadne skaleczenia. Produkt poradzi sobie również z roztworami zasadowymi. Co istotniejsze zyskuje bardzo szerokie grono zwolenników z uwagi na swoją miękkość, precyzyjne wykonanie oraz brak ostrych krawędzi. 

Taśma poliestrowa PET – zastosowanie

Jak już zostało wspomniane taśma poliestrowa PET pełnie nieocenioną rolę na terenie rozmaitych magazynów oraz zakładów produkcyjnych. Na szeroką skalę korzysta się z niej w przemyśle oraz w branży transportowej. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie przewożonego ładunku, np. żywności. Z takiej taśmy można jednak korzystać również w garażach, warsztatach czy też nawet w gospodarstwach domowych. Zapobiegają przemieszczaniu się spiętych przedmiotów i towarów.

Nie ma żadnych przeszkód, aby korzystać z funkcjonalnych i uniwersalnych taśm poliestrowych PET w chłodniach i miejscach o nieco obniżonych temperaturach. Taśmy PET są dodatkowo odporne na szkodliwe działanie kwasów i utlenianie. Nic dziwnego, że ich popularność na liniach produkcyjnych oraz w szeroko pojętym przemyśle i transporcie jest coraz większa. W razie potrzeby można z nich skorzystać w branży chłodniczej i chemicznej.